ulubione bajki animowane

3 ulubione bajki animowane moich synów

Ostatnimi czasy nasza biblioteczka w domu powiększa się o kolejne książki dla dzieci, ale i dla dorosłych. Nie wiem czy niedługo nie pękną w szwach te domowe regały… Ale nie tylko samym czytaniem młody człowiek żyje, więc z powodzeniem sięgamy również po filmy dla dzieci. Ostatnio mamy 3 ulubione bajki animowane. Jestem ciekawa czy też je lubicie?

Jeśli choć trochę znacie nasze ostatnie wpisy, to wiecie iż dotyczyły one w większości wypadków nowości w naszej domowej biblioteczce. Półki już się trochę zaczynają uginać na regale. Dziś dla odmiany chciałam Wam pokazać 3 ulubione bajki animowane moich synów. Po produkcje kinowe sięgamy wtedy, gdy mam dużo zadań do wykonania w domu a dzieci potrzebują zajęcia… A do kompletu odrzucają wszystkie inne propozycje klockowo-plastyczne. Filmy animowane okazują się wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak nie wszystkie bajki są fajne czy ciekawe… Te najlepsze to:

Vaiana. Skarb oceanu

To nasz absolutny hit. Od momentu kiedy widzieliśmy ją po raz pierwszy i ja i moi synowie zakochaliśmy się w tej historii. Jest to animacja z roku 2016 produkcji USA. Opowiada o ludzie zamieszkującym polinezyjską wyspę na bezkresnym oceanie i córce wodza wioski. Jest to młoda, ambitna i waleczna kobieta, która musi się zmierzyć nie tylko ze stereotypem delikatnej kobiety, ale i z niezbadanym i niezdobytym oceanem. Vaiana otrzymuje od oceanu zadanie, które pozwoli ocalić jej lud i wyspę. Ma odnaleźć półboga Mauiego i z jego pomocą zwrócić serce Te Fiti. Bajka jest bardzo kolorowa, wciągająca i wzruszająca. Do tego ma wspaniałą muzykę, którą sama z powodzeniem nucę podczas oglądania filmu. Vaiana pokazuje jak ważna jest wiara w samego siebie, stawianie sobie konkretnego celu nawet jeśli na początku wydaje się on nieosiągalny. Możemy przekonać się, że przeciwności losu są do pokonania nawet jeśli stawia im czoła niepozorna i z natury delikatna kobieta.

vaiana, bajka dla dzieci, film animowanyzdjęcie z hbo.pl

Munio. Strażnik księżyca

Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć tą bajkę na ekranie telewizora. Jest to francuska animacja z 2014 roku, która u nas miała premierę dopiero w roku 2017. Bajka opowiada o dwóch strażnikach, jeden opiekuje się księżycem, drugi zaś słońcem. Dzięki ich pracy na świecie panuje niezachwiana równowaga pomiędzy dniem a nocą, a swoje miejsce mają zarówno istoty związane z księżycem jak i słońcem oraz te z półcienia. Słońce zostaje skradzione, ponieważ nowy strażnik zajmuje się pokazywaniem swojej wielkości a nie powierzonym mu zadaniem. Munio, który trochę wbrew swojej woli został wybrany strażnikiem księżyca, również traci sierp wędrujący po niebie… Jednak tak jak współistnieją ze sobą noc i dzień, tak i oni muszą podjąć wspólnie walkę o naprawę sytuacji. Po drodze zmierzą się ze sobą nawzajem, z prawami działającymi w naturze, z marami sennymi oraz z demonami, które drążą również ich serca i zatruwają duszę. Zmierzą się z chciwością, władzą czy też butą.

munio strażnik księżyca, bajka dla dzieci, film animowanyzdjęcie z teleman.pl

Balerina

Ostatnią z bajek, którą często oglądamy jest właśnie Balerina. Jest to francusko-kanadyjska produkcja dla najmłodszych. Od pierwszych minut wciąga nas fabuła i bardzo zaciekawiają postacie. Poznajemy dwójkę dzieciaków – Felicię oraz Victora – sieroty z zapuszczonego i rozpadającego się sierocińca. Postanawiają spełnić swoje marzenia, więc wyruszają w podróż do Paryża… Felicja pragnie zostać primabaleriną w paryskiej operze, zaś jej kolega marzy o byciu wynalazcom. Dziewczyna ma dryg, ma poczucie rytmu oraz serce do tańca choć brakuje jej znajomości baletowych kroków i postaw. Dzięki pewnej sytuacji trafia pod opiekę Odetty, która kiedyś tańczyła w balecie. Dziewczynka pomaga jej w pracy, zaś w zamian uczy się od byłej tancerki postawy oraz kroków niezbędnych w tym tańcu. Bierze również udział w castingu na obsadę Jeziora Łabędziego w Operze. jej przyjaciel dostaje posadę pomocnika u człowieka, który stworzył wierzę Eiffela oraz Statuę Wolności. Ta bajka pokazuje dzieciom, że warto marzyć, warto dążyć do spełnienia swoich ambicji. Nawet kiedy na początku obranej drogi okazuje się, iż wiele nam brakuje możemy osiągnąć swój cel.

balerina, film dla dziecci, film animowany, bajka dla dziecizdjęcie z teleman.pl

To nasze 3 ulubione bajki animowane dla dzieci. Jestem bardzo ciekawa jakie ostatnio pokochały Wasze dzieci? Znacie te, które skradły nasze serca???
Istnieją 24 Komentarze

Dodaj swój
 1. Mama pod prąd

  Nie znam żadnej z tych bajek. Mój syn na oglądanie bajek jest jeszcze za mały, ale kiedy podrośnie mam zamiar pokazać mu moje ulubione filmy animowane, które zostały wyprodukowane przez Studio Ghibli: Nausicaä z Doliny Wiatru, Laputa – podniebny zamek, Mój sąsiad Totoro, Podniebna poczta Kiki, Księżniczka Mononoke, Spirited Away: W krainie bogów, Narzeczona dla kota, Ruchomy zamek Hauru, Ponyo, Marnie. Przyjaciółka ze snów.
  Znasz je? Jeśli nie, serdecznie Ci je polecam. Są nie tylko piękne wizualnie, ale równiez jeśli chodzi o ich przekaz.

 2. Dee Lukasik

  Kiedy to minęło gdy moje dzieci oglądały takie cudowności, teraz dla córki istnieją seriale kryminalne, a dla syna xmeny i inne komiksowe postaci Marvela. Przyznam się, że nawet powyższych nie widziałam. Z opisów jedynie wnioskuje, że są piękne

 3. ula mamonik.pl

  znamy, znamy. Balerinę nawet w kinie widziałyśmy 🙂 Dziewczyny swego czasu szalały za zaplątanymi i standardowo krainą lodu. Teraz młodsza podąża za trendami starszej. I lecą seriale, czasami mocno odmóżdżające 😉


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.