Lubicie świąteczne klasyki? A takie w nowej odsłonie? Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla to jedna z takich historii!

Święta już za chwilę, już za moment. Prawda jest taka, że chyba nawet najwięksi maruderzy już zdążyli odczuć tą atmosferę. Wraz z synami nie możemy się doczekać kiedy to w Wigilię rozświetlimy po raz pierwszy zgodnie z naszą pokoleniową tradycją choinkę stojącą w domowym salonie. W czasie przygotowań sięgamy więc po piosenki oraz książki pomagające stworzyć jeszcze piękniejszy, świąteczny nastrój. Jedną z takich pozycji dla dzieci jest Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla zamówiony w TaniaKsiazka.pl.

Mysi Król coś knuje…

Alex T. Smith był przez nas już goszczony w dziecięcej biblioteczce przy okazji recenzowania książki dla dzieci Jak Zrzęduś chciał zepsuć Święta. Ze sporą dozą ekscytacji i zaciekawienia sięgnęliśmy po kolejną świąteczną historię tym razem inspirowaną takim klasykiem jak Dziadek do orzechów. Mysi Król noc przed Bożym Narodzeniem kradnie klucz do Królestwa Słodyczy, ponieważ postanowił raz na zawsze zatrzymać Święta. Okazuje się, że tylko Klara i Fred Strudel wraz z nowym przyjacielem Dziadkiem do orzechów mogą uratować tą magię. Niestety pomimo dobrych chęci i wstępnego planu coś zdecydowanie poszło nie tak i na chłopca została rzucona klątwa. Niestety grozi mu przemienienie się w mysz, więc zaczyna się niebezpieczny wyścig z czasem. Czy dzieci odnajdą Cukrowego Wieszczka, który jako jedyny może cofnąć rzucone na chłopca zaklęcie? Czy powstrzymają Mysiego Króla przed zniszczeniem Świąt?

W pięknie wydanej książce znajdują się 24 rozdziały opowiadające o niezwykłych przygodach bohaterów. Z chęcią sięgnęliśmy po kolejną powieść Alexa T. Smitha, ponieważ autor gwarantuje świetną zabawę, baśniowe klimaty i świąteczną atmosferę. Czytaliśmy ofiarowane nam historie na zmianę wieczorami kibicując walczącym z Mysim Królem dzieciom. I oczywiście nie możemy zapomnieć o przepięknych ilustracjach zdobiących strony. A czy Wy już mieliście okazję poznać tą historię? Koszt okładkowy powieści to 59,90zł. Tą i inne niezwykłe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.