Uwielbiam niebanalne, ciekawie ujmujące tematy książki dla dzieci. Tym razem otrzymaliśmy Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko oraz Szekspir to nie dramat. Ciekawi?

Powiem Wam, że książki dla dzieci w sposób coraz ciekawszy poruszają różne tematy, sprawiając że łatwiej nam o nich rozmawiać, łatwiej coś młodemu czytelnikowi wytłumaczyć czy przybliżyć. A że nie zawsze jestem w stanie sprostać gradowi pytań moich odkrywców, poszukuję wciąż różnorakich, ale zarazem interesujących książek. Jednym z Wydawnictw, które sobie cenię jest HarperKids, w którego ofercie zawsze znajdę jakieś perełki. Wiele z nich mieliśmy okazję Wam prezentować w ramach przygotowywanych recenzji. Tym razem trafiły do nas Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko oraz Szekspir to nie dramat. Zapraszam.

Pięknie ilustrowane historie

Baśnie o rycerkach to zebrane z różnych rejonów świata i epok historie. Dzięki 15 opowieściom mamy okazję poznać wspaniałe, silne, mądre, zaradne i różne mężczyznom kobiety, które wiele razy wzięły los we własne ręce i miały okazję ratować świat. Przytoczone bohaterki przezywają wspaniałe przygody i spełniają swoje marzenia, pryz okazji obalając wiele funkcjonujących w społeczeństwach stereotypów. Jakże różne są to dzieje od tych znanych z najbardziej rozpowszechnionych bajek o pięknych aczkolwiek często biernych i słabych królewnach, czekających na ratunek. A co najważniejsze, z każdej z tych historii płynie tak ważny przekaz, aby być sobą i spełniać własne marzenia dla młodego czytelnika bez względu na jego płeć.

szekspir to nie dramat, baśnie o rycerkach, dla dzieci, harperkids

Druga z książek to Szekspir to nie dramat. W środku znajdziemy 15 opowieści inspirowanych dramatami wielkiego twórcy. Dzięki napisaniu ich przystępnym językiem, możemy sięgając po książkę przybliżyć utwory znanego dramaturga również własnym dzieciom. Oczywiście historiom towarzyszą przepiękne, kolorowe ilustracje. A chyba każdy powinien znać twórczość Szekspira?

Koszt okładkowy tych pozycji to 49,99zł. Obie książki są niezwykle kolorowo i przepięknie ilustrowane, przez co z powodzeniem zachęcają do sięgnięcia po nie. Są to niewątpliwie mądre, pięknie wydane i niezwykle ważne książki dla młodego czytelnika. Będą cieszyć przy wspólnym czytaniu przez dłuższy czas. HarperKids dziękujemy za otrzymane egzemplarze. Te i inne niezwykłe książki znajdziecie w naszej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.