Szkoła pośrodku niczego rządząca się restrykcyjnymi zasadami. Czy Charmaine odnajdzie się w tym świecie? Powieść The Paper Dolls opowie jej historię.

Jak byś się czuła, gdyby jedyne czego potrzebujesz to zrozumienie, wsparcie i miłość od najbliższej rodziny, którego nikt nie jest chętny Ci dać? Czy można sobie poukładać swój świat pomimo tak wielkich braków w fundamentach? Jak młodzi ludzie radzą sobie z tym co czeka ich w relacjach rówieśniczych nie mając wsparcia i swoistego wentyla bezpieczeństwa? Te wszystkie trudne tematy dotyczące młodych ludzi porusza w swojej powieści The Paper Dolls Natalia Grzegrzółka. Czytaliście już może?

Dwie róże mogły być początkiem ich ogrodu…

Charmaine to dziewczyna bardzo niewygodna dla własnej rodziny. Postanawiają wysłać ją najdalej jak to tylko możliwe, wybierając tajemniczą szkołę z internatem leżącą pośrodku lasów. Do tego tak daleko jak to możliwe od cywilizacji, dzięki czemu bez problemu można za jej murami ukryć wszystko czego nie chcemy wyjawić światu. Za murami szkoły panuje więcej zasad niż gdziekolwiek indziej. Świat tutaj jest połączeniem ścisłej hierarchii, powiązaniem wielu zależności i walki o przetrwanie w zupełnie obcym dla tej wyrwanej z dotychczasowego życia dziewczyny. Na miejscu poznaje ona pewnego chłopaka, którego otacza ekscytująca tajemniczość, ale i pewna doza niebezpieczeństwa. Niespodziewanie pomiędzy tą dwójką zaczyna się pojawiać swoista nić porozumienia. Jednak gdy ginie jeden z uczniów tej elitarnej szkoły, podejrzenia wszystkich padają właśnie na Gaba. Czy chłopak ma coś z tym wspólnego? Czy Charmaine dotrze do prawdy, pokona wszystkie otaczających tutejszych uczniów tajemnice i sekrety? Czy ten odcinający się od innych chłopak pozwoli sobie pomóc i czy w ogóle można go uratować? A może trzeba go uratować tak naprawdę przed nim samym?

The Paper Dolls to mroczna powieść młodzieżowa, której autorką jest Natalia Grzegrzółka. Opowiada o pewnej tajemniczej i mam wrażenie dzięki temu bardzo elitarnej szkole, do której bogaci rodzice wysyłają swoje niepasujące do ich życia dzieci. A tam pociechy muszą zmierzyć się z mnóstwem dziwnych zasad, innymi uczniami z wieloma tajemnicami i problemami jak oni sami oraz świadomością, że zamiast tak potrzebnej miłości i wsparcia od swoich rodziców zostali zmieceni pod dywan… Czy ktokolwiek jest przygotowany na taką rewolucję w życiu? Powieść jest bardzo dobrze napisana. Jest bardzo mroczna, porusza wiele problemów współczesnej młodzieży i już na wstępie zawiera ostrzeżenie, że jest ona dla czytelników o mocnych nerwach. Cieszę się, że powstają powieści poruszające tak ważne tematy, tak trudne i nurtujące współczesnych młodych ludzi. Warto po nie sięgać, aby zrozumieć! Koszt okładkowy książki to 49,90zł. Wydawnictwo Jaguar dziękuję za egzemplarz. Tą i inne powieści znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.