Do Świąt Bożego Narodzenia możemy się przygotowywać na wiele sposobów… Jedną z odmian kalendarza adwentowego jest zbiór opowiastek – Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są poprzedzone swoistym oczekiwaniem, taki radosnym odliczaniem do najważniejszego grudniowego wieczoru. Jednym z narzędzi pomagających dzieciom i ich rodzicom w budowaniu tego pozytywnego napięcia jest kalendarza adwentowy. Jak Wy sobie radzicie z czasem oczekiwania? Sięgacie po słodkie ich odmiany czy też po te uczące czegoś? A może przygotowujecie je samodzielnie? Możemy spotkać jego wiele odmian, również w postaci zbioru opowiastek po jednej na każdy dzień poprzedzający Wigilię. Jedną z takich książek okazała się Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie zamówiona w TaniaKsiazka.pl.

Przepełniona magią świąteczna opowieść

Przed Świętami Bożego Narodzenia trafiło do nas kilka świątecznych książek, m.in. ta, której autorką jest Barbara Wicher – Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie. W pięknie ilustrowanej, pełnej kolorów i ciepła książce znalazły się 24 opowiastki na każdy dzień grudnia dzielący nas od Wigilii. Dzięki tym historią co wieczór mogliśmy usiąść, przeżyć ciekawą przygodę wraz z bohaterami i przygotowywać się na nadchodzące Święta. Autorka zaprosiła swoich czytelników na wycieczkę do niezwykłej doliny, gdzie żyją urocze króliki – Stefek i jego przyjaciele Imisia, Aniela, Wisia, Franek i Czesiek. Niestety nasi bohaterowie są tak młodzi, iż jeszcze nie mieli okazji przeżyć Świąt. Ich magię oraz tradycje związane z tym czasem pamiętają tylko najstarsi mieszkańcy doliny. Nasi milusińscy postanawiają zatem na własną rękę odkryć magię tego grudniowego czasu. Z pomocą przychodzi im babcia, całkiem nieźle jeszcze pamiętająca dawne tradycje. Czy najmłodsi mieszkańcy odkryją piękno świąt? Czy uda im się sprawić aby wszyscy mieszkańcy zarazili się ich magią?

Zbiór opowiastek składa się z 24 części, każdą z nich możemy czytać wraz z dziećmi wieczorem przed snem umilając im tym samym czas oczekiwania. Dzięki temu mamy okazję przeżyć wspaniałą przygodę z milusińskimi bohaterami oraz przybliżyć młodym czytelnikom niektóre z tradycji Bożego Narodzenia. My polecamy Wam te historie, ponieważ dla nas była to wielka przyjemność. Czytaliście już może? Koszt okładkowy to 54,90zł. Tą i inne piękne historie do czytania wraz z dzieckiem znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.