Więzi rodzinne pozwalają w pełni wzrastać od najmłodszych lat. Co jednak się dzieje, jeśli nie są z tych wspierających? Czy Udupione przez matki mogą prawidłowo funkcjonować?

Więzi rodzinne są jednym z ważnych elementów naszego dzieciństwa, a tak naprawdę całego życia. Super jeśli są to relacje z rodzaju tych wspierających, wzmacniających i pozwalających na prawidłowy rozwój młodego człowieka. Co jednak się dzieje z dziećmi, które miały nieprzyjemność doświadczyć negatywnych „relacji” z rodzicami? Czy takie dzieci wyrosną na dotkniętych traumą dorosłych? Jak to jest z dziećmi, które mogą powiedzieć iż zostały Udupione przez matki? Natasza Socha postanowiła pochylić się nad tym właśnie zagadnieniem.

Czy każda matka chce dobrze dla swojego dziecka?

Większość osób wyobraża sobie swoje macierzyństwo jako niebieskimi bądź różowymi barwami malowane pokoje dla słodkiego bobasa. Myślą, że największym ich zmartwieniem będzie wybór pieluszek czy koloru wózka na długie, wspólne spacery z noworodkiem. Jednakże okazuje się, że macierzyństwo może mieć również ciemniejsze strony, te do których nie zawsze każdy chce się przyznać, a na pewno na początku tej niełatwej jakby niebyło drogi nie potrafi sobie ich nawet wyobrazić. Jednakże społeczeństwo potrzebuje dyskusji również o tych gorszych swoich obliczach, aby zapobiec problemom u kolejnych pokoleń. Natasza Socha tym razem postanowiła wsadzić kij w przysłowiowe szprychy lukrowanego macierzyństwa i zapytać czy ktoś może przyznać głośno, że nie kocha swojej matki?

Natasza Socha zebrała w tej książce historie swoich czytelniczek, w których postanowiły pokazać swoje relacje z matkami. Niestety były to relacje, gdzie dojrzewająca dziewczynka przyciągając uwagę młodych mężczyzn stawała się domniemaną konkurentką dla matki; gdzie młoda dziewczyna była obiektem złośliwej krytyki i negatywnej oceny ze strony matki; gdzie musiała rezygnować z siebie zostając z matką udającą chorobę przy każdym wyjściu dziewczyny czy te gdzie matka okazuje się jak figura woskowa – idealna aczkolwiek zimna i niedostępna. Wyobrażacie sobie, iż jesteście w stanie wyrosnąć w takich niesprzyjających warunkach na człowieka, który nie czuje się obarczony traumą związaną z rodzinnym domem? Książka potrafi wstrząsnąć czytelnikiem, sprawić, iż zatrzyma się na wiele chwil i pogrąży w zadumie nad opowiedzianymi, autentycznymi historiami. Nikt zapewne nie pozostanie na nie obojętny. Bo przecież normalny dom, który skrywamy w naszych ludzkich wyobrażeniach nie może być pełen kontrolowania, zazdrości, przemocy i uczuciowego chłodu?! Jak myślicie? Koszt okładkowy książki to 49,99zł. Wydawnictwo Pascal dziękuję za otrzymany egzemplarz. Niejedną ciekawą pozycję na wiosenne wieczory znajdziecie w opisywanych w mojej biblioteczce książkach.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.