Czy traumy z dzieciństwa stanowią bagaż, z którym musimy nauczyć się żyć w każdym kolejnym dniu? Powieść Ilony Gołębiewskiej Niewierni jest o ludziach, którzy muszą się z nimi zmierzyć…

Otaczający Cię świat jest szary, dostarcza Ci niemal samych rozczarowań i negatywnych emocji. Nikt tak na serio nie zastanawia się nad Twoim losem i nie dba o Twój byt. Każdy z Twojego otoczenia pochłonięty jest swoimi własnymi problemami. A Ty musisz sobie radzić choć masz naście lat i nie jest to zdecydowanie wiek, kiedy powinno się być dorosłym i odpowiedzialnym? Bo jak małolat ma zdobyć jedzenie, pieniądze, utrzymać się? Jak w tym całym bajzlu codzienności znaleźć motywację do kontynuacji nauki? Kiedy Ty tylko marzysz, aby któregoś dnia się wyrwać do lepszego świata… Tylko jak to zrobić? Najprostsze i najszybsze ścieżki okazują się być tymi najgorszymi… Którymi podążyli bohaterowie powieści Ilony Gołębiewskiej – Niewierni.

Czas nie leczy ran, tylko uczy jak można z nimi żyć.

Najnowsza powieść Ilony Gołębiewskiej jest oparta na realnych wydarzeniach. Bohaterami jest dwójka młodych ludzi, na progu pełnoletności, która próbuje jakoś przetrwać w świecie, w którym przyszło im funkcjonować. Lena – piękna, młoda dziewczyna na progu dorosłości ma niełatwo w domu. Po śmierci jej mamy, dom rodzinny z miejsca pełnego miłości i ciepła zmienił się w mieszkanie alkoholika. Jej ojciec nie poradził sobie ze śmiercią małżonki, nawet kolejna żona i nowonarodzony przyrodni brat Leny nie zmienili tej sytuacji. W domu panowała bieda, Lena musiała radzić sobie ze wszystkim sama. Niestety dziewczyna pozostawiona sama sobie marzyła tylko o tym, aby wyrwać się do lepszego świata. W związku z tym skupiła się na poszukiwaniu źródeł szybkiej gotówki, a co za tym idzie podejmowała się nielegalnych „fuch”. Alex to trochę starszy od Leny chłopak z tej samej szkoły. Ich światy są tak różne… On gwiazda szkolnej drużyny koszykówki, mieszkający w ładnym domu z rodziną, co prawda wiecznie pracującą, ale i majętną. Niby nic mu nie brakuje, a jednak za tą fasadą idealności kryje się wiele braków i negatywnych sytuacji. Jak się okazuje on również wpadł w wir łatwej gotówki, szybkich aut i zdecydowanie zbyt niebezpiecznych ludzi jak dla młodego człowieka wchodzącego w dorosłość. Czy wspólne interesy tych dwoje przyniosą im wymarzone efekty? Czy będą mogli się dzięki nim wyrwać z szarości i zła, które ich otacza? Czy w pewnym momencie przez podjęte działania i życie w strachu nie stracą tego co najważniejsze? Swojego życia, niezależności czy rodzącej się miłości między tym dwojgiem? Jaką cenę za to wszystko przyjdzie im zapłacić?

Ta powieść jest wyjątkowa i zupełnie inna od znanych mi książek Ilony Gołębiewskiej. Po pierwsze fakt, iż czyta się historię opartą na realnych wydarzeniach sprawia, że książkę odbiera się inaczej, tak jakoś mocniej, bardziej dogłębnie. Bo przecież wiemy jako czytelnicy, że te losy dotknęły realnych ludzi żyjących obok nas. Opowieść jest mroczna, przeszyta ogromem lęku i smutku. Historia pokazuje, że ludzkie wybory mają ogromny wpływ na ich przyszłość, na relacje z innymi. I niestety czasami kiedy chcemy wygrać siebie samych, musimy podjąć najboleśniejsze decyzje w naszym życiu, zostawić wszystko co wiązało się ze starym JA i iść dalej nie oglądając się za siebie… Czytanie powieści Niewierni było prawdziwą przyjemnością. Polecam! Koszt okładkowy to 44,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za egzemplarz. Tą i inne ciekawe historie znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.