Autorzy ofiarowali swoim czytelnikom możliwość zanurzenia się w ludzkiej psychice. Czy chcielibyście wiedzieć o kim opowiada powieść (Nie) Pożądane?

Ludzki umysł to nadal niezbadany do końca organ, bez którego zdecydowanie nie bylibyśmy sobą. Niestety przez to, że nie wszystko jest nadal dla nas zrozumiałe gubimy się w jego zakamarkach, dajemy mu szansę aby zabrał nas do krainy lęku. Depresja i obawy w życiu jednej z bohaterek oraz pasjami pojawiające się pragnienia u drugiej to właśnie efekty nie zawsze prawidłowych ścieżek serwowanych im przez umysł. Gdzie to wszystko z czym się zmagają zaprowadzi bohaterki powieści Marty Bańskowskiej – Skoczeń i Jarosława Mikołaja Skoczeń – (Nie) Pożądane ?

Radio było jej życiem

Bohaterkami tej powieści są dwie kobiety Helena oraz Jasmina. Jak się okazuje mają dwa skrajnie różne charaktery. Zupełnie inaczej odbierają świat i czego innego oczekują od życia. Ich pragnienia również są skrajnie różne. Okazuje się jednak, że łączy je więcej niż podejrzewamy… Coś więcej niż tylko obsesyjne pragnienie bycia kochanymi. Helena pracuje od lat w radio tworząc zapadające w pamięć audycje, które zna niejeden mieszkaniec jej miasta. Ta praca to jej cały świat, szczególnie po dość dramatycznym rozstaniu z Markiem jej szefem, a prywatnie byłym partnerem życiowym. Pomimo tego, że było to już dość dawno temu, kobieta nadal nie do końca się z tego otrząsnęła. Niestety tamte wydarzenia zbiegły się z zapanowaniem w jej życiu chaosu spowodowanego nasilającą się coraz bardziej depresją i walką z lękami. Kobieta próbuje sobie z tym radzić z pomocą terapii oraz lekarzy desperacko poszukując czegoś, co sprawi iż jej życie będzie lepsze. Na drugim biegunie podejścia do życia jest Jasmina. Piękna, powabna, znająca swoją wartość prowadzi intensywne życie szczególnie wieczorami i czerpie z życia pełnymi garściami. Śmiało eksploruje swoją seksualność i niewiele rzeczy może ją w tej kwestii powstrzymać. Losy obu kobiet okazują się splecione w zaskakujący sposób.

Powieść (Nie) Pożądane zaciekawiła mnie już po samym opisie wydawcy. Byłam ogromnie ciekawa co może łączyć tak skrajnie różne kobiety. Bohaterki są świetnie wykreowane, wyraziste i pociągające. Autorzy pozwalają czytelnikowi zajrzeć niejako do ich umysłów, poczuć targające nimi emocje i demony prawie że jak własne. Powieść choć porusza bardzo ważny, zarazem niełatwy temat depresji jest niezwykle lekko i przystępnie napisana i może być śmiało przeczytana nawet w jeden czy dwa wieczory. A odkrycie zależności pomiędzy obiema bohaterkami poruszył mnie dogłębnie. Serdecznie polecam tą mistrzowską wędrówkę po meandrach ludzkiego umysłu. Koszt okładkowy książki to 49,90zł. Dziękuję BigMind za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe powieści znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.