Czy w sypialni potrafimy być sobą? A może to co wpojono nam w młodości rodzi ograniczenia i blokady w nas samych? Boże, daj mi orgazm?

Człowiek to skomplikowana istota, funkcjonująca na wielu płaszczyznach i w wielu rolach, czasami nawet jednocześnie. Niestety przez swoją złożoność potrafimy zagubić się sami w sobie. Przez to zaczynamy tracić to czego chcemy i dokąd dążymy. Na sposób w jaki działamy ogromny wpływ ma środowisko w którym funkcjonujemy oraz w którym dorastaliśmy, nurt w którego duchu zostaliśmy wychowani, edukacja, znajomi i przyjaciele, najbliższa rodzina… A skoro często gubimy samych siebie na co dzień to cóż dziwnego, że jeszcze większy mętlik czasami panuje w naszej sferze seksualnej. To na nią ogromny wpływ ma to czym przesiąkliśmy po drodze do miejsca gdzie jesteśmy… Jak to wygląda w sypialniach Polek? Czy potrafimy być sobą w seksie? O tym właśnie napisała Violetta Nowacka w książce Boże, daj orgazm. Czytaliście może już? Sięgacie po pozycje dotyczące tej sfery życia człowieka?

Może będzie trzeba dokonać odważnych zmian…

Violetta Nowacka to psycholożka, terapeutka, edukatorka seksualna, studentka Zbigniewa Lwa-Starowicza. Na co dzień pracuje z osobami, którym towarzyszą wszelkiej maści problemy w podczas zbliżenia. Podczas 25 lat pracy w zawodzie widziała i słyszała już niejedno, niestety dochodząc do wniosku, że wiele rzeczy wciąż się powtarza. Na kanwie jej doświadczeń z pacjentkami powstała książka Boże, daj mi orgazm, którą miałam okazję przeczytać. Autorka postanowiła niejako włożyć przysłowiowy kij w mrowisko. Przez te wszystkie lata widziała, jak w zrachowaniach dotyczących intymności jej pacjentki wykazują ogromny lęk i wstyd. Boją się być sobą, wyrażać swoje potrzeby, nie są pewne czy ich dążenie do spełnienia w alkowie jest rzeczywiście prawidłową ścieżką. Wiele lat niestety pokutowało poczucie, iż seks dla kobiet jest tylko i wyłącznie małżeńskiemu obowiązkiem. A wstyd, który przykrywa ich potrzeby odziera je często z pewności siebie, komplikuje życie w związkach, a tym samym tak naprawdę oddala je od bycia sobą w sypialni. Ograniczenia zabierają radość, wolność, poczucie wyjątkowości tak ważnej sfery naszego życia. Jak to postrzegacie?

Książka jest bardzo przystępnie dla czytelnika napisana choć porusza niezwykle trudną i skomplikowaną tematykę jaką jest sfera seksualna polskich kobiet. Dzięki niej miałam okazję spojrzeć na niektóre nasze zachowania i przekonania z zupełnie innej strony. Uważam, że takie książki są potrzebne, ponieważ pozwalają uzyskać czytelnikowi odpowiedzi na pytania, których on sam często sobie nawet nie uświadamiał. A nie każdy potrafi zdecydować się na rozmowę ze specjalistą, szczególnie kiedy otoczenie utwierdza człowieka w przekonaniu, że to co czuje i myśli albo jest błędnym osądem albo też niepotrzebnie walczy bo tak powinno być… Polecam Wam tą książkę, warto wiedzieć, pytać, dochodzić 🙂 Można ją uznać za poradnik i oczywiście wpisuje się w kanony tego gatunku, ale dla mnie bardziej był jak słuchanie opowieści kogoś kto niejedno widział i przeżył, z kimś kto chce wiele mi wytłumaczyć i trzyma kciuki za nasz rozwój osobisty. Koszt okładkowy książki to 49,99zł. Wydawnictwo Harde dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne książki dotykające tematyki seksualności człowieka znajdzie w zrecenzowanych przeze mnie poradnikach.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.