Nadzieja matką głupich – twierdzą niektórzy. Ale co nam pozostaje w najcięższych momentach życia? Co tym razem przyniesie tytułowa Swallow? Zapraszam na powieść Aleksandry Muraszki.

Układamy świat po swojemu, łączymy małe elementy tak aby całość była dla nas satysfakcjonująca. Chcemy życia takiego jakiego pragniemy. Jednak każdy z nas ma jakieś demony przeszłości, z którymi musi się uporać, rozprawić tak aby nie niszczyły teraźniejszości i nie rzutowały negatywnie na przyszłość. Tylko czy one czasami nie wyłażą skądś w najbardziej nieoczekiwanych momentach? Czy czasami nie jest to już za dużo na jednego człowieka? Pozostaje nam tak naprawdę zawierzyć czemuś i próbować mieć nadzieję na lepsze jutro. Czy aby na pewno Nadzieja matką głupich nie jest przypadkiem? Czy uda się to bohaterom drugiego tomu Swallow Aleksandry Muraszki?

Nawet bolesna prawda jest lepsza od fałszywego szczęścia.

Kiedy nadzieja bywa dla nas zgubna? Czy rzeczywiście jest tak, że wolimy najgorszą prawdę od pięknie opakowanych kłamstw, którymi karmią nas inni? Czy na poznanie prawdy warto czekać? Czy czekanie miesiącami i odkrywanie jej po kawałku przyniesie wreszcie tak oczekiwane ukojenie? Nadzieja bywa złudna i zgubna, ponieważ pokładając ją w najważniejszych aspektach życia możemy się zatracić. Do kompletu los bywa przewrotny. Kiedy już mamy wszystko niemal poukładane, wydaje się, że gorzej być nie może życie rzuca w nas garścią soli… Oj zaboli, zaboli to! Niby wycierpieliśmy tak dużo, a jednak można więcej, głebiej i dotkliwiej… Byliście kiedyś właśnie w takim bardzo znamiennym i dramatycznym momencie swojego życia? W drugiej odsłonie Swallow nadal możemy towarzyszyć Haelyn i Rionowi w ich relacji, w budowaniu przez nich swoich światów po dramacie, którego doświadczyli w przeszłości. Niestety kiedy wydaje się, że swoje już przeszli demony paczki przyjaciół powracają rzutując na ich wrażliwą na dramaty teraźniejszość. W tej części mamy okazję zobaczyć wszystko z bardzo ciekawej perspektywy przyjaciela Riona – Jamesa. Czy życia tych młodych ludzi wreszcie uda się posklejać?   

Nadziej matką głupich to drugi tom Swallo Aleksandry Muraszki. Kiedy sięgnęłam po pierwszy tom nie spodziewałam się, wręcz nie byłam przygotowana na to co mnie tam czeka. Zresztą myślę, że chyba nikt kto czytał historię Haelyn i Riona nie był gotowy na to co sprezentowała czytelnikom autorka. Druga odsłona tej historii okazała się wspaniałym dopełnieniem. Znów miałam okazję zajrzeć do duszy tych młodych ludzi, zobaczyć z większej ilości perspektyw ich relację. Uczestniczyłam niejako w zmianie do tej pory utartych dla każdego z nich zachowań i mogłam zobaczyć jak zmienia się ich własna perspektywa. A to wszystko napisane w tak dobry stylu, tak lekko choć tematy poruszane wcale nie są łatwe, tak ciekawie, że nie oderwiesz się nawet na moment przy tych 600 stronach. Polecam Wam tą niezwykła powieść, koniecznie musicie zacząć od pierwszego tomu. Historia Jaskółek na długo osiadła w mojej czytelniczej duszy! Dziękuję! Koszt okładkowy to 54,90zł. Dziękuję Wydawnictwo Jaguar za tą cudowną lekturę. Tą i inne historie na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.