Czy władza rzeczywiście jest tak pociągająca, iż niektórzy potrafią zrobić dla niej wszystko? Czy każdy chwyt jest dozwolony? Czy jedna Prokuratorka może się temu przeciwstawić?

Niektórzy mówią, że świat kręci się wokół pieniędzy. Czasem jednak wydaje mi się, że największą ludzką namiętnością jest władza. Jej pragnie każdy, choć czasami na zupełnie różnym poziomie. Ale zawsze jest to chęć wpływu, mocy sprawczej, tego aby Wasze było na wierzchu. A moc sprawcza okazuje się narkotykiem, którego większość nie potrafi się pozbawić. Więc jak jest z Wami? Czy moc sprawcza jest również Waszą namiętnością? A co jeśli obok nas są ludzie, którzy zapragną pokazać Wam gdzie jest granica tego wszystkiego? Może będzie to Prokuratorka, a może ktoś inny?! Przeczytajcie historię stworzoną przez Macieja Klimarczyka.

Kiedy władza staje się obsesją.

Alicja Zakliczyńska, to kobieta, która poprzysięgła sobie po samobójczej śmierci swojego ojca, że wyrwie się na małej miejscowości, będzie studiowała prawo i zostanie najlepszą w swoim fachu. Zastała więc prokuratorką w Bydgoszczy, cieszącą się poważaniem w swoim środowisku i ugruntowaną pozycją. Niestety pewnego wieczoru otrzymuje wezwanie, które nieoczekiwanie wywraca jej świat do góry nogami. Okazuje się, że trafia w środek politycznej wojny. W biurze wiceministra sprawiedliwości znaleziono zwłoki młodej kobiety, a podejrzanym o zbrodnię jest jego syn Paweł. Od razu mężczyzna zostaje przewieziony w asyście policji na oddział psychiatryczny, ponieważ twierdzi, że dokonał zbrodni pod wpływem głosów, które słyszy każdego dnia. Tam zajmuje się nim sam profesor, poproszony o opiekę przez wiceministra. Ale czy to wszystko jest zgodne z prawem i procedurami? Czy młody Janicki jest rzeczywiście w chwili popełniania przestępstwa był niepoczytalny? A może ta historia jest grubymi nićmi szyta? Alicja postępując zgodnie z procedurami, chcąc wyjaśnić w pełni tą historię naraża się władzy i systemowi. Pytanie czy jest w stanie walczyć z tym czego nie widzi, ale czego tak bardzo nienawidzi?! Czy też władza zostanie bezkarna, a napisana przez nich na ich użytek historia stanie się prawdą…

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak wciągającej, tak prawdziwej i niesamowitej historii. Od samego początku pochłania w pełni czytelnika. Do tego to zagmatwanie, władza i jej siła sprawcza. A to niesamowite podobieństwo do tego co teraz dzieje się najprawdopodobniej w kręgach władzy, w mediach to mistrzostwo świata. Koniecznie musicie poznać tą historię bliżej. Wielokrotnie Was zaskoczy, zniesmaczy, wywoła falę wielu emocji i uczuć. I gwarantuję, będziecie kibicować tym, którzy postanowią sprzeciwić się temu, że dzięki systemowi ludzi u władzy czują się zupełnie bezkarni! Muszę koniecznie sięgnąć po pierwszą powieść Macieja Klimarczyka – Śpiewaczka. A Wam gwarantuję – Prokuratorka jest fenomenalna! Koszt okładkowy to 49,90zł. Wydawnictwo Literackie dziękuję za tą świetną pozycję. Tą i inne interesujące historie na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.