Życie niestety potrafi nas wielokrotnie zaskoczyć, czasami czymś pięknym a nierzadko przysłowiowym kopniakiem w cztery litery. Powieść Należy do mnie prowadzi czytelnika po meandrach życia.

Anna H. Niemczynow ponownie zaprosiła swoich czytelników do konfrontacji z życiem. Tym razem mamy okazję zawitać do pięknego świata głównej bohaterki, dom, rodzina, ona sama po prostu ideał. Wszystko poukładane, na swoim miejscu, zaopiekowane. Szkoda tylko, że życie bywa przewrotne. A to co na pierwszy rzut oka wydaje się idealne po dłuższej analizie okazuje się być podszyte zgnilizną i pełne rys… Koniecznie musicie przeczytać najnowszą powieść autorki – Należy do mnie!

Stanąć z prawdą twarzą w twarz to dopiero początek. Potem trzeba żyć życie dzień po dniu.

Helena, była utalentowaną primabaleriną, która miała potencjał i szansę na odniesienie sukcesu w tej dziedzinie sztuki. Pewnego dnia poznała Wiktora, który był inni niż wszyscy do tej pory, zakochała się i porzuciła sztukę na rzecz bycia pełnoetatową żona, piastunką ogniska domowego i matką. Choć jej własna matka sprzeciwiała się porzuceniu potencjalnej kariery, Helena i tak postawiła na swoim. Niestety pewnego dnia boleśnie się przekonała, iż jej idealny, tak misternie budowany i poukładany świat to tylko bańka mydlana. I równie szybko potrafi rozbić się na miliony kawałków, których już nie da się pozbierać w całość. Okazało się bowiem, iż Wiktor odnalazł w koleżance w pracy kobietę pełną pasji, z którą mógł prowadzić długie i intelektualne dysputy na niemal każdy temat i z którą na późniejszym etapie znajomości połączyła ich płomienna i namiętna miłość. Niestety romans wychodzi na jaw kiedy okazuje się, że Klara jest w ciąży. Ten fakt kończy definitywnie małżeństwo. Zrozpaczona, zraniona i rozbita Helena nie potrafi mu wybaczyć tego co zrobił, więc przy rozwodzie dostaje wszystko – dom, samochód, pieniądze. Kobieta nie jest w stanie wyobrazić sobie jednak, że traci też córkę, a tak postrzega potencjalną znajomość Frani z partnerką jej ojca oraz przyrodnim bratem. Czy w tym całym bajzlu, który uczynili z życia dziewczynki dorośli będzie ona potrafiła znaleźć właściwą ścieżkę? Czy pani psycholog, do której zagubiona i wycofana dziewczynka trafia jej w tym pomoże?

Najnowsza powieść Anny H. Niemczynow Należy do mnie jest utkana z najgłębiej skrywanych ludzkich emocji. To tam w tym dramacie psychologicznym musimy poszukiwać przyczyn, ale i potencjalnych rozwiązań dręczących bohaterów powieści problemów. Mamy okazję stawić czoła miłości, która potrafi zniszczyć wszystko co dobre w naszym życiu. Do tego pojawiają się wątki dotyczący zdrady, podwójnego życia, rozpadu rodziny, rozwodu, zdradzonych nadziei. Autorka pozostawia w nas, czytelnikach wiele pytań, ogrom emocji i skrajnych często uczuć. A do tego pokazuje, że zapomnienie o sobie samym, stawianie na pierwszym miejscu innych, oparcie całego sensu naszego życia na kimś drugim może mieć niszczącą siłę tornada przechodzącego przez naszą misternie zbudowaną planszę… Polecam tę powieść, myślę, że warto zadać sobie te wszystkie pytania, które dotyczą każdego z nas! Koszt okładkowy książki to 49,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe powieści na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.