Karuzela – czy kojarzy się nam tylko z wesołym miasteczkiem? Czasami postrzegamy to co nas spotyka jak jazdę na właśnie takim sprzęcie… A może to znaczy coś innego?

Jak wyglądają relacje w czasach internetu? Czy jeszcze komuś chce się spotykać, rozmawiać na żywo? Czy robimy coś oprócz rozdawania lików oraz serduszek na prawo i lewo? Czy młodym ludziom jest łatwiej nawiązać relacje, czy może są one niemiłosiernie spłaszczone przez czarny ekran pochłaniający nasz czas? Czy łatwość z jaką przychodzi “poznawanie” kogoś przez portale społecznościowe i komunikatory nie okazuje się ostatecznie bardzo zgubna? A może wszystko jest jak Karuzela? Jak myślicie?

Jaka jest miłość w czasach Whatsappa?

Sergio Rossi wraz z Agnese Innocente postanowili pokazać jak wygląda miłość w czasach Whatsappa. Przybliżają swoją graficzną opowieścią to z czym mierzy się dzisiejsza młodzież, w rzeczywistości opanowanej przez elektronikę i łatwość oraz szybkość rozpoczynania i kończenia relacji z drugim człowiekiem. W środku znajduje się dziesięć rozdziałów, w których autorzy zamknęli ciekawą historię z efektem motyla. Kojarzycie takie przekonanie, że machanie skrzydeł motyla na jednym krańcu świata wywołuje tsunami na drugim? Ale wracając do właściwej historii. Stefano nocą dostaje wiadomość z nieznanego numeru, chociaż rozmówczyni jak się okazuje dobrze go zna. Czy chłopak skorzysta z propozycji spotkania? Jakie konsekwencje będzie miała jego decyzja? I tak to się rozpoczyna i kręci jak tytułowa Karuzela. Anna i Ludo, Ludo i Chiara, Chiara i Matilde, Matilde i Andrea. Za każdym imieniem stoi inna historia, inne rozterki, radości i smutki codzienności, duety i trójkąty miłosne. Ale łączy je jedno – próba zrozumienia tego, co przytrafia się w życiu. I poradzenia sobie z tym.

Dawno nie miałam okazji sięgnąć po powieść graficzną. Nie są one moim topowym sposobem przekazywania treści, zdecydowanie wolę jednak staromodny tekst. Ale książka Karuzela potrafi zachwycić. Po pierwsze ilustracje, cudowne, kolorowe, ze świetną kreską, dawno tak dobrych nie widziałam. Sama historia jest przedstawiona w sposób zrozumiały, logiczny, ale równocześnie bardzo emocjonalny, bliski temu co młodzi ludzie przeżywają obecnie. Historia bardzo mi się podobała, uważam że świetnie oddaje rzeczywistość i to z czym zmagamy się w dobie wirtualnego świata. Mieliście okazję już zajrzeć do tej powieści graficznej? Koszt okładkowy książki to 54,90zł. Wydawnictwo Jaguar dziękuję za powieść graficzną. Tą i inne ciekawe historie znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.