Piękny, fantastyczny świat z istotami mającymi różnorakie moce i pochodzenie. Niby świat pełen światłą ale co spowija i ukrywa Ten wieczny mrok?

Piękny, ciekawy i zaskakujący świat. Zamieszkiwany przez ludy, tak dobrze ci znane już od przeszło 300 lat. A Ty wciąż walczysz z toczącą Cię od środka klątwą, zamieniającą się w szkielet każdego poranka. I choć wyłapujesz z tego świata zło, demony i upiory odsyłając je w zaświaty nie możesz odkupić swoich przewinień. Czy cokolwiek jest w stanie zmienić ten stan rzeczy? Znieść klątwę, a Tobie dać spokojnie umrzeć? Zobaczcie co tak naprawdę skrywa Ten wieczny mrok w powieści Kate Pentecost?

Smutek, to najgroźniejsza rzecz w tym lesie…

Kate Pentecost zaprasza czytelników do piękne skrojonego świata, składającego się z kilku krain zamieszkiwanych przez różnorakie ludy obdarzone nadprzyrodzonymi mocami. Jedną z takich istot jest Ankou – młody człowiek choć mający już przeszło 300lat. Niby niewiele różni się od innych mieszkańców, jednak kiedy nadchodzi wschód słońca na skutek straszliwej klątwy zamienia się w szkielet. Flora to piękna, młoda, długowłosa kobieta, która pełni niezwykle ważną rolę na dworze jednego z wyspiarskich i pokojowo nastawionych ludów. Niestety podczas spaceru z księżniczką nad brzegiem morza, zauważają nadciągające statki barbarzyńców, którzy postanowili napaść na ich lud przez odmowę ożenku przez księżniczkę. Wycięli jej lud praktycznie w pień, a ona sama cudem uszła życiem wrzucona na rychłą śmierć do morza. Przetrwała, niestety nic nie sprawi, iż zapomni o tym co ci mężczyźni jej uczynili, tym bardziej że wg. wierzeń jej ludu jej dziewictwo było największym z jej darów. Na brzegu morza odnalazł ją Ankou i postanowił jej pomóc. Czy tych dwoje odnajdzie w sobie nawzajem wsparcie i nieocenioną pomoc? Czy ta młoda kobieta pomoże przełamać mu klątwę i umrzeć, a on jej odnaleźć księżniczkę?

Kate cudownie nakreśliła całą historię, zadbała o każdy szczegół dotyczący tła historii i wykreowanych przez siebie krain. Do tego przemyślani bohaterowie, z którymi możemy sympatyzować. Pojawia się wiele emocji, uczuć, jest ogrom smutku i goryczy. wielka krzywda, która połączyła tych obojga oraz arcyciekawy wątek klątwy. Jeśli macie ochotę na naprawdę sporą dawkę dobrze napisanej historii z gatunku fantasy to koniecznie sięgnijcie po powieść Ten wieczny mrok. To była wspaniała przygoda czytelnicza. Koszt okładkowy książki to 49,90zł. Wydawnictwo Jaguar dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne niezwykle ciekawe książki znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.