Żyjesz w zamknięciu, w obawie przed ziszczeniem się ciążącej na rodzinie klątwy… Czy jesteś w stanie się temu sprzeciwić? Georgia Summers zaprasza do powieści – Miasto gwiezdnego pyłu.

Twój świat, to świat zamknięty w czterech ścianach rodzinnej posiadłości. Mieszkasz tam i jesteś izolowana od świata, ponieważ wiedz o Twoim istnieniu może Ci zaszkodzić. Może się okazać, że to ty zostaniesz wybrana na członka rodziny, któremu przypadnie zrealizowanie klątwy ciążącej na rodzi od wielu pokoleń. Ty zostaniesz wybrana i zabrana, tak naprawdę nie wiadomo po co, dlaczego i gdzie. Czy można zmienić swój los? Czy klątwę da się złamać? Zobaczcie co zrobi ze swoim losem Violet z debiutanckiej powieści Georgii Summers – Miasto gwiezdnego pyłu.

Misternie utkana opowieść

Georgia Summers zaprasza swoich czytelników to stworzonego przez siebie w każdym detalu świata. A tam spotykamy się z członkami rodu Everly. Ciągnie się za nimi przeszłość, której już właściwie nikt nie pamięta i mało kto rozumie. A jej orędowniczką okazuje się być Penelope, kobieta która nigdy się nie starzeje, nie zmienia, nie choruje, ale tez nie wybacza. Co za tym idzie ma się wrażenie, że to ona żyje właśnie dzięki klątwie, która została rzucona na tą rodzinę i ją bez cienia współczucia realizuje w każdym z pokoleń. Violet jest maleńkim dzieckiem kiedy pewnego dnia z jej życia znika matka Marianne. Kobieta postanawia raz a dobrze rozprawić się ze złem ciążącym na rodzinie i tym samym uchronić siebie oraz swoją córkę przed losem, którego doświadczyły pokolenia przed nimi. Penelope stwierdzając brak matki, stawia rodzinie ultimatum – albo kobieta się odnajdzie i zostanie jej przekazana czyniąc zadość klątwie albo jej córka będzie musiała uczynić to za nią. Violet postanawia więc walczyć o siebie i o rodzinę. Wyrusza więc w nieznane, aby dowiedzieć się co stało się przyczyną takiego, a nie innego losu całego rodu. Musi zejść do magicznych podziemi kapryśnych bogów, żądnych władzy uczonych i złaknionych zemsty potworów. Ta podróż powiedzie ja aż do krańców świata, a nioczekiwanym przewodnikiem stanie się cichy asystent Penelopy – Aleksander. Jego wiedza jest dla niej bezcenna, szkoda tylko że nie można mu zaufać. Czy dziewczyna złamie klątwę? Czy odnajdzie klucz do miasta gwiezdnego pyłu gdzie wszystko się zaczęło?

Powieść jest świetnie napisana. Autorka w swoim debiucie stworzyła piękne światy, w których mamy okazję gościć podczas śledzenia przygód bohaterów. Niestety były tez pewne niedociągnięcia jak ten z wątkiem miłosnym będący bardzo nierealnym. Do tego zdarzył się błąd fabularny. Jak na debiut oceniam go dobrze, autorka ma duży potencjał i myślę, że w kolejnych powieściach może czytelników bardzo mile zaskoczyć  Koszt okładkowy książki to 54,90zł. Wydawnictwo Jaguar dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe powieści znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Jedna z ciekawszych książek jakie miałąm okazję ostatnio przeczytać. Przyznam, że trochę znudził mnie początek, miałam problemy z przebrnięciem przez pierwsze rozdziały. Jednak potem było już tylko lepiej.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.