Czy kiedy jesteś silna całe życie to potrafisz jeszcze komuś zaufać? Czy otwarcie serca zawsze łączy się z posiadaniem twardej skóry? A co wydarzyła się Kiedy Cię spotkałam?

Może życie Cię wcale nie rozpieszczało? Miałaś tyle, aby przetrwać, aby żyć z dnia na dzień i jakoś kleić tą swoją rzeczywistość. Bo przecież miałaś dla kogo, walczyłaś dla dobra własnego dziecka i jego lepszego jutra. A to oznaczało, iż musiałaś stać się najsilniejszą z kobiet, w pełni samowystarczalną, ogarniętą, specjalistką od rzeczy niemożliwych. A Ty sama? No cóż zazwyczaj odsunięta na koniec listy potrzeb, marzenia, pragnienia, bycie dobrą dla samej siebie, przecież to nie priorytet!? A co wydarza się kiedy ta tama trzymająca Cię wewnętrznie w ryzach pęknie? Co się wydarzyło Kiedy Cię spotkałam?

Fala niezaspokojonych emocji zamiotła wszystko po drodze.

Krystyna Mirek tym razem zaprasza nas do życia trzech kobiet. Magdy, jej córki Zuzy i przyjaciółki Magdy – Amelii. Poznajemy je, kiedy rozpętuje się prawdziwa burza w ich życiu. Magda pada ofiarą oszusta, który wykorzystał jej naiwność, jej wielką i latami skrywaną potrzebę miłości, bliskości, dzielenia życia z bliskim sercu mężczyzną. Niestety jej próba otwarcia się, zaufania wreszcie komuś okazuje się największą porażką. Niestety zakochana kobieta zbyt późno zauważa zagrożenie, a wtedy już tylko jej własna duma i honor pozostają do ewentualnego uratowania. Magda jednak boi się powiedzieć prawdę o swojej porażce zarówno córce jak i najlepszej przyjaciółce. W tym samym czasie okazuje się, iż Zuza przezywa pierwszy w życiu zawód miłosny i rozczarowanie swoją własną przyjaciółkom. Ale zamiast porozmawiać szczerze z mamą, z którą łączą ją bardzo bliskie relacje chce jak matka schować się przed światem i przechorować porażkę. Amelia a właściwie jej duży dom jak się okazuje, zostaje wybrany przez jedną i drugą kobietę jako bezpieczna przystań dla myśli, złamanego serca i podnoszenia się z porażki. Co z tego całego ambarasu wyniknie? Czy kobiety będą umiały przepracować ciążące im na sercach tematy i wreszcie szczerze ze sobą porozmawiać? Do tego wmieszali się w tą całą historię mężczyzna, który zaprosił przez pomyłkę koleżankę z pracy na kawę, chora kobieta oraz psiak o diabelskim charakterku.

Powieść Krystyny Mirek Kiedy Cię spotkałam to niezwykle mocno nacechowana emocjami historia. Główna bohaterka Marta była bardzo podobna do osoby, którą znam w realu. Niestety kobiety, które życie uczyniło niezwykle silnymi, zazwyczaj są najdelikatniejsze w środku a do tego bardzo często już nie umieją być delikatne czy pozwolić komuś aby się nimi zaopiekował. A szkoda, bo to one potrzebują najwięcej przytulenia. Historia, która rozegrała się w powieści była zachwycająca, ciekawa, momentami zadająca niełatwe pytania, ale równocześnie tak wspaniale kojąca i rozgrzewająca. Dziękuję za tę historię! Koszt okładkowy książki to 44,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za egzemplarz. Inne ciekawe historie na niejeden przyjemny czytelniczo wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.