Co może się wydarzyć kiedy słońce nie zasypia? Kiedy jesteśmy wyrwani z naszego dziennego rytmu… Z czym jeszcze zmierzą się bohaterowie thrillera Słońce o północy?

Marzenia bywają różne. Wielu z nas śni o tym, aby podróżować w najdalsze zakątki świata, aby zmierzyć się tam z własnymi możliwościami i ograniczeniami. Ale czy spełnienie marzeń zawsze kończy się sukcesem i naszą satysfakcją? Czy czasami te wymarzone ścieżki potrafią zaprowadzić nas tam gdzie nigdy nie chcieliśmy dotrzeć. Czy spełnianie marzeń może nam nastarczyć więcej problemów niż przyjemności? Zobaczcie sami co spotkało bohaterów najnowszego thrillera Amy McCulloch Słońce o północy! Czytaliście już może?

Gdy słońce nie zachodzi, nie masz się gdzie ukryć!

Główną bohaterką najnowszej powieści Amy McCulloch jest Olivia. Kobieta od zawsze marzyła o podróży na daleką Antarktydę. Chciała przeżyć tamtejszą mroźną noc. Tak naprawdę nigdy nie myślała, że uda się jej spełnić to fajne, ale dość kosztowne marzenie. Jednak kiedy otrzymuje w prezencie od Aarona, swojego chłopaka zaproszenie na luksusowy rejs w tamte rejony nie posiada się ze szczęścia. Antarktyda okazuje się być jeszcze piękniejsza i bardziej spektakularna na żywo niż w jej najśmielszych wyobrażeniach. Lodowce, wysokie klify, obezwładniająca biel po horyzont. Olivia jest zachwycona. A na dodatek trafia w te okolice w trakcie dnia polarnego, czyli takiego mementu kiedy słońce nigdy nie zachodzi. Niestety ten piękny moment zostaje zaprzepaszczony praktycznie w jednej sekundzie. Oto na pokładzie odnalezione zostają zwłoki. Rozpoczyna się gorączkowe poszukiwanie sprawcy, a grupa zupełnie obcych sobie ludzi musi zdecydować komu może ufać a komu nie. Czy komukolwiek uda się wygrać z bezwzględnym mordercą?

Niestety nie miałam okazji przeczytać jeszcze pierwszej powieści autorki Bez tchu, która zebrała tak wiele pochlebnych recenzji. Z ciekawością sięgnęłam po tę najnowszą. To naprawdę dobry kawałek thrillera. Z jednej strony dość lekki do czytania, z fajnie skrojonymi bohaterami i wartką akcją, z drugiej strony odrobinę mroczny tak jak to powinno być w tym gatunku. A zakończenie tak emocjonujące i nie dające niemal szans na szczęśliwe rozwiązanie okazało się mistrzostwem dla czytelnika 🙂 Polecam serdecznie! Koszt okładkowy książki to 49,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe książki na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.