Nowy Orlean to magiczne, tajemnicze miejsce, które słynie z niecodziennej kultury. Ale czy wiecie co jeszcze tam się kryje? Niech powiodą Was Wilcze ślady w mrokach Luizjany właśnie…

Są takie rejony na świecie, które przyciągają ludzi swoją tajemniczością. Mają one jakąś taką dziwną magię, pociągającą różnorakie stworzenia. Jednym z nich, słynącym ze swojej kultury, ale i pewnego rodzaju mroku jest Luizjana, a dokładniej Nowy Orlean. Znacie jakieś historie o tym właśnie mieście? Czy to nie tam mieszka sporo szamanów, osób uprawiających Voodoo czy wierzących w stara magię i nadprzyrodzone istoty? Do tego jedynego w swoim rodzaju miejsca zaprasza nas Ludka Skrzydlewska w najnowszej powieści Wilcze ślady w mrokach Luizjany zamówionej w TaniaKsiazka.pl. To gdzież nas, czytelników one dokładnie powiodą?

Nie mogę go chcieć dla siebie

Mrok, magia i nadprzyrodzone istoty z tej ciemniejszej strony naszego życia. Wszystko się dzieje we współczesnym Nowym Orleanie. Neve i jej siostra bliźniaczka są potomkiniami królowej sabatu czarownic zamieszkującego właśnie to miasto. Niestety Neve zawsze była uważana przez swoją matkę jako ta gorsza, niewystarczająca, tak daleka od ideału jak tylko by można było przypuszczać. Dlatego postanowiła znaleźć własne miejsce na ziemi i praktycznie odcięła się od siostry, matki i całego sabatu. Którejś nocy obudziło ją złe przeczucie, mrok i zło choć jej samej się nic nie stało. Oznaczało to, że jej zagrożenie dotyczy jej siostry. Nie mogąc się z nią skontaktować wróciła do domu gdzie zastała Faye w śpiące przypieczętowanej czarną magią. I nikt nie wie co się wydarzyło czy kto to jej zrobił. Najgorsze jest to, iż jej narzeczony Ian Beckett jest alfą w miejscowym klanie wilkołaków. A to oznacza, że jest silny, dominujący oraz nieustępliwy. Kiedy po mieście rozeszła się wieść o ataku na Faye osobiście postanowił sprawdzić te plotki. Matka Neve wpadła na „genialny” plan, aby do czasu wybudzenia bliźniaczki to właśnie ona udawała Faye. No cóż było zrobić, Neve matce nie odmówiła i dołączyła chcąc nie chcąc do planów królowej sabatu. Bo ten sojusz w obecnych, bardzo niespokojnych czasach był czarownicom bardzo potrzebny. Czy to się może udać? Czy Neve uda się nie zakochać w tym lekko gburowatym, szorstkim ale jednocześnie bardzo pociągającym facecie? Czy w międzyczasie ktokolwiek jest w stanie ustalić co tak naprawdę spotkało leżącą w śpiączce Faye?

Lubię pióro Ludki Skrzydlewskiej i również tym razem lektura jej powieści okazała się prawdziwą przyjemnością. Zaprosiła nas do magicznego miasta, mającego swoją tajemniczą i wręcz mroczną historię i kulturę oraz specyficzne wierzenia. I roztoczyła przed czytelnikiem wspaniałą historię dziejącą się pomiędzy dwoma klanami – czarownic i wilkołaków chcących przetrwać we współczesnym świecie wśród ludzi. W książce znalazła ciekawych, wyrazistych, mających mocne charaktery bohaterów, wartką akcję, wiele emocji, ale również to fizyczne, więc zwierzęce przyciąganie pomiędzy Neva a Ianem choć nigdy nie miało prawa się zrodzić. Z racji tego, że jest to pierwszy tom, czekam już na kolejny aby móc poznać ich dalsze losy. Lubicie takie klimaty i historie? Koszt okładkowy książki to 49,90zł. Inne ciekawe powieści na niejeden wieczór znajdziecie w kategorii książkowe nowości wydawnicze 2024 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.