Znacie i lubicie Bridgertonów? Jeśli tak to na rynku wydawniczym pojawiła się historia, którą zapewne również pokochacie. Zapraszam, oto Davenportowie.

Czy są tutaj wielbiciele filmów i seriali kostiumowych, historycznych. Tych dziejących się w poprzednich epokach, gdzie sceneria oraz sposób życia czy zachowania bohaterów odtworzone są z ogromną starannością i dbałością nawet o najmniejszy detal. Moje serce skradł dostępny na platformach serialowych serial Bridgertowie. Od dłuższego czasu szukałam więc podobnego klimatu czy to na ekranie czy też w powieści. W styczniu na rynku wydawniczym ukazała się powieść Krystal Marquis – Davenportowie. Co Wy na kolejną opowieść dziejąca się ok 1900 roku?

Ból porażki, bunt i radość sukcesu.

Krystal Marquis zaprasza swoich czytelników do roku 1910. Głównymi bohaterami są przede wszystkim członkowie rodziny Davenportów. Jest to jedna z niewielu czarnoskórych rodzin szczycąca się bogactwem, wpływami, władzą oraz tym, że liczono się z nimi na salonach ówczesnej śmietanki towarzyskiej. A wszystko zawdzięczają Williamowi Davenportowi, zbiegłemu niewolnikowi, który w Chicago postanowił założyć firmę naprawiającą konne powozy. Najstarsza z córek, Olivia podjęła właśnie decyzję o spełnieniu rodzinnego obowiązku i wyjściu za mąż za czarnoskórego, bogatego i pochodzącego z dobrego domu mężczyznę. Los jednak postawił na jej drodze charyzmatycznego człowieka, który walczy o prawa innych. Co wybierze – obowiązek, a może głos serca? Helen zaś fascynują samochody, kocha je naprawiać, nosić spodnie, nie zważa na etykietę czy powinności kobiece. Chce rozwijać rodzinną firmę i ma na to własne pomysły, ale czy jako kobieta będzie mogła spełnić takiego rodzaju marzenia? Amy-Rose pełniąca obowiązki pokojówki skrycie podkochuje się w bracie Helen i Olivii – Johnie, ale na niego także zerka z zainteresowaniem przyjaciółka Olivii – Ruby. Której z czterech kobiet uda się spełnić własne marzenia, podążyć za sercem i obronić swoją wolę przez konwenansami, zasadami i tym co przystoi kobiecie z tych czasów.

Po pierwsze książka już samą formą wydania skradła moje serce, ponieważ posiada pięknie barwione brzegi. Uwielbiam ten trend! Sama historia jest bardzo ciekawa. Polubiłam główne bohaterki i z chęcią dzieliłam ich problemy i radości każdego dnia. Połączenie czterech kobiet, zestawienie ich problemów, z którymi się zmagają ze względu na kolor skóry, pochodzenie, status ekonomiczny czy społeczny, wciągnęło mnie od niemal pierwszej strony powieści. Polecam Wam tą czytelniczą przygodę, a ja czekam na zapowiadaną kontynuację. Z chęcią też zobaczyłabym ekranizację tej powieści. Koszt okładkowy książki to 54,90zł. Wydawnictwo Jaguar dziękuję za egzemplarz. Tą i inne ciekawe książki znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.