Jeśli lubicie powieści z historią w tle, wielowątkowe, intrygujące to macie okazję sięgnąć po najnowszą powieść Leszka Hermana. Gdzie popłynie nasz tytułowy Galeon?

Czy często macie okazję sięgać po książki zawierające historyczne fakty  dotyczące  Waszego rodzinnego miasta? Ciekawi Was jego historia, dzieje ludzi w nim mieszkających przed Wami? A jeśli kochacie historię równie mocno jak prozę, to spodobać się Wam może powieść zbudowana właśnie wokół jakiegoś historycznego wątku. Takie książki tworzy dla swoich czytelników Leszek Herman, a dotyczą one Szczecina. Tym razem jest to bardziej historia współczesna niż ta dziejąca się przed wiekami. Ciekawe więc gdzie dobije nasz tytułowy Galeon zamówiony w TaniaKsiazka.pl.

Każda katastrofa to połączenie wielu niefortunnych zdarzeń.

Ponownie dzięki powieściom Leszka Hermana mam okazję zawitać do mojego rodzinnego Szczecina. Wyobrażacie sobie prestiżowa budowę w tak dużym mieście, na której odkryte jest znalezisko archeologiczne. Oczywiście pada blady strach i obawa przed wstrzymaniem prac. Na dnie wykopu odnalezione zostają szczątki XVIII wiecznego galeonu wraz z tajemniczymi skrzyniami. Oczywiście wykonawca robót zamierza zataić przed nadzorem budowlanym i urzędnikami fakt znaleziska, ponieważ bardzie zależy mu na doprowadzeniu zlecenia do końca.  Gdy po roku w mieści zaczyna rozchodzić się plotka o szczątkach tajemniczej drewnianej świątyni znalezionej na terenie miasta, temat podchwytują lokalne media, w tym dziennikarze Dziennika Szczecińskiego Paulina Weber i Piotr Bahryński. Nowy temat może okazać się dla nich ratunkiem z opresji, ponieważ badając szczecińskie katastrofy budowlane narobili sobie wielu wrogów, nawet wśród tych wyżej postawionych. Niestety odnalezienie ciała jednego z ważniejszych urzędników tutejszego magistratu na tzw. Wzgórzu Kupały zmienia bieg wydarzeń, a może wręcz przeciwnie staje się kluczem do rozwiązania wielu wątków?!

Powieść jak zawsze obszerna, zdecydowanie na kilka wieczorów. Z chęcią zawsze sięgam po książki Leszka Hermana, ponieważ pokazują moje rodzime miasto z innej perspektywy. A ta najnowsza historia dotyka przede wszystkim współczesności, samorządu, władzy, zarządzania miastem. Szkoda tylko, iż o tej perspektywie powieści autor napisał dopiero na końcu! Historia jest ciekawa, wielowątkowa, wciągająca i taka bliska, bo lokalna. Zajrzyjcie sami, aby ocenić co kryje się w tych 300 stronach prozy. Koszt okładkowy książki to 54,90zł. Tą i inne powieści na zimowe wieczory znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2024 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.