Nike – światowa marka znana niemal każdemu na tym globie. Ale czy znacie historię jest powstania? Sztuka zwycięstwa dla młodzieży właśnie ją opowiada.

W dobie globalizmu i konsumpcjonizmu mamy na rynku wiele wielkich marek, które są znane niemal każdemu człowiekowi na ziemi. I nie ma znaczenia jego status społeczny czy materialny, ponieważ te firmy są obecne nie tylko w postaci swoich produktów, ale i w reklamach, filmach czy też podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych. Czy się z markami identyfikujemy, czy mówią one o nas coś szczególnego, czy wskazują nasz status społeczny czy majątkowy?! I tak i nie, ponieważ to my i nasze otoczenie daje konkretnym rzeczom taką moc. Ale wielkie marki to przede wszystkim ich twórcy. A ich historie bywają zaskakujące i bardzo inspirujące. Sztuka zwycięstwa dla młodzieży opisuje drogę twórcy Nike. Czytaliście już może?

Musisz zapomnieć o swoich ograniczeniach

Historie innych ludzi mogą być dla nas wielką inspiracją, drogowskazem albo czasami przysłowiowym kopniakiem w cztery litery celem podjęcia jakichkolwiek kroków. Tak też jest z historią Phila Knighta – założyciela marki Nike. Młody Phil w szkole próbował dostać się do drużyny baseballowej, jednak kiedy się to mu nie udało za radą swojej mamy zajął się lekkoatletyką. Tak rozkochał się w bieganiu. Okazało się, że jest w tym całkiem niezły i bardzo szybki. Kilka lat później z tej pasji narodziła się wizja własnej firmy, która będzie zajmowała się sprzedażą wysokiej jakości butów do biegania. Na rozpoczęcie pożyczył od ojca 50 dolarów i wraz z pomocą kilku innych pasjonatów postanowił stawić czoła wyzwaniom. Na początku sprzedawał sprowadzane buty z Japonii wprost z bagażnika swojego własnego auta. A doszedł w swoich działaniach do giganta, którego znamy już wszyscy.

Książkę czytał mój starszy syn. Bardzo spodobała mu się historia założyciela Nike, do tego stopnia iż opowiadał mi o najważniejszych etapach jego życia. Zdecydowanie jest to inspirująca pozycja dla młodego człowieka, który szuka swojej ścieżki. Pełna humoru, mądrości i przede wszystkim wiary w swoje możliwości książka powinna być przeczytana przez każdego młodego człowieka. Koszt okładkowy książki to 44,90zł. Dom Wydawniczy Rebis dziękuję za otrzymany egzemplarz. Ta i inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.