Już za chwilę wkroczymy w gorący okres przygotowań świątecznych. A jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie? Tak samo jak My?

Już za chwilę, już za moment wkroczymy w gorący okres przygotowań świątecznych. Kiedy My, dorośli krzątamy się po domu, biegamy po kolejne sprawunki lub mieszamy w kuchennych garnkach również nasze pociechy w tym świątecznym szaleństwie chcą uczestniczyć. Tylko jak pogodzić to, że chcemy coś zrobić szybko i po swojemu oraz chęć niesienia pomocy przez dzieci? A może by tak ten czas oczekiwania umilić jakąś książką lub filmem świątecznym? A jakby połączyć naukę z zabawą? Czy wiecie Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie? Tak samo jak My? Jeśli nie to sięgnijcie po pierwszą z prezentowanych przez nas książek świątecznych 🙂

Kochamy pierniczki

Podróżując po świecie albo nawet tylko po Polsce możemy przekonać się, iż niemal każdy region ma swoje własne tradycje świąteczne. Niby w kraju świętujemy to samo, a jednak jakże inaczej. Gdzieś gotuje się zupę rybną, gdzie indziej grzybową lub barszcz wigilijny. Jedni jedzą karpia inni tylko śledzie… Są uszka gotowane lub smażone, pierogi z różnymi farszami oraz kutia. Wszystko to widać gołym okiem kiedy do stołu siada razem bardzo liczna rodzina z różnych stron Polski i każdy gości pozostałych regionalnymi specjałami. Jeśli w jednym kraju są takie różnice to jak świętowanie wygląda w innych krajach. Z dużą ciekawością moi synowie sięgnęli po książkę Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie, ponieważ nie znali ich tradycji. W tej niezwykle kolorowej książce znaleźliśmy wiele ciekawostek, wyrażeń związanych z Bożym Narodzeniem w innych językach. Mieliśmy okazję poznać bliżej tradycje takich krajów jak: Hiszpania, Niemcy, Meksyk, Stany Zjednoczone, Japonia, Australia, Grecja, Etiopia, Włochy, Izrael, Wenezuela, Finlandia czy Francja. To była niezwykle ciekawa i pouczająca podróż po świecie ofiarująca małym odkrywcom wiele ciekawostek. Za co kochacie książki o Bożym Narodzeniu? Macie jakieś ulubione?

Koszt okładkowy książki to 44,99zł. Znak Emotikon dziękuję za egzemplarz. Tą i inne piękne książki o Świętach Bożego Narodzenia znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.