Choroba psychiczna, wielość emocji i uczuć, próba odnalezienia siebie… Piękne ilustracje i mądre treści od Michaliny Tańskiej w Uczucia. Nie ma się czego bać.

Sfera emocjonalna człowieka to bardzo grząski grunt, po którym stąpamy każdego dnia. Nie do końca rozumiemy, nie zawsze uświadamiamy sobie co i dlaczego się dzieje. A nie rozumiejąc przyczyn zdarza się, że mierzymy się z konsekwencjami w postaci odczuwanych emocji. Na rynku ostatnio ukazał się Wsparciownik szkicownik od Michaliny Tańskiej. Znacie ją może z Instagrama? Czy już zaglądaliście do środka? Hmmm czy rzeczywiście tak jest jak w tytule: Uczucia. Nie ma się czego bać?

Mam prawo do błędów. Żyję tu pierwszy raz.

Do pani Michaliny Tańskiej zaglądam, ponieważ uwielbiam jej rysunki. Pani psycholog pokazuje poprzez nie uczucia, oddaje to co sama doświadcza czy obserwuje, a dzięki tej prostej, rysunkowej formie przekazu oswaja z tematem rzesze swoich czytelników i obserwatorów. Nie jest tylko teoretykiem, ponieważ sama zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową, co oznacza stałą walkę pomiędzy depresją a manią. Z wielką ciekawością zajrzałam więc do całkiem niedawno wydanej książki Michaliny wiedziona jej rysunkami. Oprócz tak lubianego przeze mnie sposobu obrazowania tej sfery ludzkiego życia oczywiście w postaci dotąd nieznanych grafik znalazłam ogrom przystępnie podanej wiedzy. Autorka podpowiada jak w prawidłowy sposób komunikować się z ludźmi, którym tak po ludzku na to patrząc jest z jakiegoś powodu w tej chwili trudniej. Dodatkowo porusza takie tematy jak praca z wewnętrznym krytykiem, uczy odpuszczania, troski o własną sferę psychiczną, pomaga zrozumieć własne myśli i uczucia. Oprócz tego jest w tym swoistym wsparciowniku szkicowniku miejsce na własne notatki, rysunki i przemyślenia.

Uczucia. Nie ma się czego bać to moim zdaniem obowiązkowa lektura dla tych wszystkich, którzy chcą przestać uciekać przed życiem i innymi przez swoje niezrozumienie dla sfery uczuciowej. W prosty, mądry i obrazkowy sposób przedstawia wiele rzeczy istotnych z punktu widzenia osoby w trudnym czasie. Uważam, że bezcenna jest wiedza co powiedzieć osobie, która znajduje się na skraju przepaści i myśli właśnie o samobójstwie czy zmaga się z depresją. Koniecznie zajrzyjcie do środka oraz na profil Michaliny na Instagramie. Polecam! Koszt okładkowy książki to 39,90zł. Wydawnictwo Literackie dziękuję za otrzymaną książkę. Tą i inne pozycje pomocne w naszym rozwoju i poszerzaniu horyzontów znajdziecie w kategorii poradnik.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.