Lubicie mitologię? Może trafił mi się tutaj fan tych opowieści, pasjonat jeszcze z czasów szkolnych? Zapraszam na retelling mitu Psyche i Eros Luny McNamary. 

Psyche i Eros – zapewne większość z nas kojarzy z mitologii przerabianej w szkole. Pamiętam, że wiele osób uwielbiało tą tematykę i z chęcią rozszerzało swoją wiedzę o kolejne historie już nie omawiane na zajęciach. Ja też uwielbiałam mitologię i starałam się poznać ją jak najdokładniej. Wiele postaci mnie pasjonowało, lubiłam zagłębiać się w te snute opowieści. Często opowiadały one o miłości, przekleństwie, walce dobra ze złem a może bogów z ludźmi a ludzi z bogami… A historię Psyche i Erosa znacie? Właśnie ukazał się retelling tego mitu. Zaciekawieni? Zapraszam!

Czy klątwa rozdzieli ich na wieki?

Psyche to córka mykeńskiego władcy, która według proroctw miała pokonać potwora. W związku z tym od najmłodszych lat była wychowywana i kształcona jak chłopiec, stała się więc biegła w jeździe konnej czy walce lub władaniu bronią. Zresztą jej charakter w pełni korespondował ze stawianymi przed nią „męskimi” zadaniami. Eros to jeden z bogów, którego zadaniem było władanie miłością i pożądaniem. Pewnego dnia, niestety dla Psyche, Afrodyta się na nią pogniewała i postanowiła dać jej nauczkę wysyłając do niej przeklętego Erosa. Niestety każdy kto na niego spojrzy zostaje przeklęty. Choć bóg nie zamierza wtrącać się w życie śmiertelników przypadkiem sam siebie godzi strzałą pożądania i tym samym zakochuje się w śmiertelniczce. Niestety kiedy spojrzą sobie w oczy zostaną rozdzieleni za zawsze, a on jej pragnie i pożąda i zrobi wiele aby być z nią…

Z dużą ciekawością zawsze sięgam po retellingi bajek czy mitów. I tym razem się nie zawiodłam. Historia opowiedziana na nowo, bardziej współcześnie bardzo mi się spodobała, zaciekawiła mnie i wciągała z każdym rozdziałem. Autorka w sposób tak naturalny, a zarazem magiczny ukazała relację pomiędzy bohaterami i ich zmagania o przetrwanie. To była świetna przygoda czytelnicza! Koszt okładkowy powieści Psyche i Eros to 49,90 zł. Wydawnictwo Muza dziękuję za książkę. Tą i inne ciekawe powieści na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.