Wyrok w postaci raka… Walka i wygrana…. Ale wtedy pada pytanie Przeżyć raka i co dalej? Jak żyć to drugie życie, które wygraliśmy?

Rak to choroba, która niestety zadomowiła się na stałe w naszej cywilizacji, w naszych domach i rodzinach. Nie wiem, czy też macie takie wrażenie, ale co i rusz wydaje mi się, iż słyszę że ktoś zachorował, a nie rzadko że nie udało mu się wygrać. Miesiąc październik jest dedykowany osobom zmagającym się z rakiem piersi, ale i mający na względzie uświadomienie i profilaktykę społeczeństwa. Ale jak to jest Przeżyć raka i co dalej? Jak żyć tym drugim życiem? Zapraszam do niezwykłej książki!

Kończysz leczenie i zastanawiasz się jak żyć to drugie życie?!

Październik to różowy miesiąc dedykowany tematyce raka piersi. Specjaliści, osoby zmagające się z nim czy też te, które wygrały wspierają szczególnie w tym czasie swoje wspólne wysiłki celem uświadomienia społeczeństwa. Celowo piszę o całości, a nie o kobietach, ponieważ rak dotyka nie tylko kobietę, ale i całą rodzinę. I to wszyscy, każdy na swój sposób zmagają się z tą informacją, z procesem leczenia, a później cieszą się jeśli uda się wygrać tą nierówną walkę. Któregoś razu w jednym ze śniadaniowych programów zobaczyłam mężczyznę, który opowiadał o zmaganiu się z rakiem u swojej żony, widziałam autentyczne łzy i wzruszenie u wszystkich. A i jak popłakałam się, słysząc taki wiele słów pełnych miłości i wsparcia, ale zarazem pokazujących jak dużo kosztowała ta walka najbliższych osoby chorej. Właśnie na tynku wydawniczym ukazała się książka Joanny Górskiej i Roberta Szulca idąc dalej… No bo wiadomo, wielu z nas jest zadaniowcami, skupiamy się na kolejnej chemii, kolejnym naświetlaniu, kolejnych negatywnych skutkach leczenia mając z przodu cel – wygraną. Autorzy podczas licznych rozmów postanowili opowiedzieć jak to jest kiedy odniesiemy sukces w walce z rakiem, czy wygrana to wejście na szczyt czy może stanięcie przed kolejnym, którego nie byliśmy świadomi? Po wygranej z rakiem pozostaje wiele konsekwencji, organizm jest wyniszczony, dostajemy wiele chorób typu PTSD, tężyczka, insulinooporność, nerwica lękowa, itp. Tak jak mówią autorzy, przeżyć raka to jedno, ale jak żyć to drugie zupełnie inne życie kiedy się jest innym człowiekiem?

Koszt okładkowy to 49,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za tą piękną i wartościową książkę. Polecam Wam ją kochani! Warto rozmawiać o rzeczach trudnych stając w prawdzie i szczerości! Tą i inne ciekawe książki na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.