Czy przedmioty mogą mieć magiczną moc? A czy mogą nam pomóc odnaleźć samych siebie? Magiczna kłódka ma taką właśnie moc… Zapraszam do wspólnego czytania!

Pomyślcie… Pamiętacie jak w młodości jeździliście do dziadków czy wujków na wieś latem? Na miejscu zaś czekali inni wakacyjni znajomi i wspólnie całą bandą ruszaliście na łąki czy do lasu. To był magiczny czas kiedy szałas był twierdzą do obrony, łuk i szyszki bronią, a  zasadzone ukradkiem pestki miały dać pole magicznych dyń na karoce. Ograniczała nas tak naprawdę tylko wyobraźnia. Wicher Barbara postanowiła przypomnieć nam dorosłym, ale i zabrać nasze dzieci do tamtych czasów. Zaprasza nas na wspólną, piękną przygodę, a towarzyszyć nam będzie Magiczna kłódka!

Podróż dzięki jednej kłódce.

Szymon po decyzji rodziców przeprowadza się wraz z nimi praktycznie na drugi koniec Polski. Wieś jest miejscem, którego nie miał okazji eksplorować do tej pory. Okazuje się być magiczna, porywająca i bardzo tajemnicza dla tego młodego człowieka. Chłopiec pewnego dnia odkrywa dziwną kłódkę o, jak się później okazuje, magicznych właściwościach. Dzięki swojemu odkryciu może on przeżywać niezliczone przygody jak choćby doświadczyć życia z dinozaurami czy poznać znanego malarza. Staje się ona swoistym oknem na świat i pozwala młodemu człowiekowi eksplorować nie tylko współczesne otoczenie, ale przede wszystkim poznawać przeszłość i poszukiwać samego siebie w tym wszystkim. Czy to mu się uda?

Powieść dla młodych czytelników która Was nie zawiedzie. Od pierwszej strony jest ciekawa, wciągająca młodego czytelnika i zachęcająca do własnego odkrywania świata. Pokazuje, że trzeba pytać, poszukiwać, podjąć próbę zrozumienia świata. A co najważniejsze wskazuje jak ważne jest odnalezienie swojego miejsca w tym właśnie świecie! Polecam tą niezwykła i bardzo inspirującą powieść dla dzieci i młodzieży. Koszt okładkowy to 39,90zł. Wydawnictwo Czytalisek dziękuję za otrzymany egzemplarz książki Magiczna kłódka. Tą książkę i wiele innych ciekawych pozycji znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.