Historia naturalna magicznych stworzeń dla młodych czytelników… Brzmi ciekawie, intrygująco? Polecam tę piękną książkę!

Ostatnio na dziecięcym i młodzieżowym rynku wydawniczym pojawia się sporo pięknie wydanych, z ciekawą treścią, ale w pewnym sensie magicznych książek. Oczywiście nie chodzi tu o czarowanie czy magię w dosłownym tych słów znaczeniu. Bardziej o takie książki, które biorąc do ręki ekscytują i ciekawią już samą strukturą okładki. Jakiś czas temu pojawiła się seria “Historia naturalna” skierowana do dzieci i młodzieży. Do tej pory ukazały się Wróżki, Syreny i Magia. Najnowsza opowiada Historię naturalną magicznych stworzeń. Zapraszam!

Niesamowita podróż…

W książce, której autorkami są Emily Hawkins i Jessica Roux wraz z dziećmi mamy okazję prześledzić opisy niesamowitych zwierząt przebywających na planecie w ukryciu, a którym obecnie grozi wyginięcie. W podróż, której celem jest uchronienie tych stworzeń wyrusza zoolog i badacz niezwykłego uniwersum Dimitros Pagonis oraz podróżniczka i pilotka Artemis Matsouce. Niestety pomimo ważności swojej wyprawy, będą musieli zachować ją w tajemnicy ze względu na same stworzenia, które muszą pozostać w ukryciu. Na swojej drodze spotkają jednorożce, hipogryfy, smoki, feniksy, yeti, wróżki, syreny i trolle. Czy uda się tym badaczom poznać dobrze te stworzenia, zrozumieć ich zwyczaje i miejsca, w których żyją? Co ważniejsze czy uda im się odnaleźć dla nich bezpieczny azyl, który utrzyma je w tajemnicy?

jednorożec, książka dla dzieci, historia naturalna, harperKids,

Po raz pierwszy mieliśmy okazję sięgnąć po książkę z tej serii i już wiem, że dokupię synom pozostałe. Po pierwsze dawno nie miałam okazji trzymać w dłoni tak pięknie wydanej książki, z tłoczoną, pozłacaną oprawą przywołującą na myśl stare woluminy z zamierzchłych czasów. W środku zaś czekała na nas ciekawa historia, wiele istotnych informacji na temat opisywanych stworzeń magicznych. Zaś ilustracje zawarte w książce są kolorowe, z ładną kreską i zaczerpnięte ze średniowiecznych atlasów zwierząt dla podróżników. Warto sięgać po tak pięknie wydane i ciekawe książki. Szczególnie polecam, jeśli mamy w domu wielbiciela fantastyki, Harrego Pottera i podobnych mu bohaterów książek dla dzieci i młodzieży. Zakochacie się w tej serii 🙂 Koszt okładkowy to 69.99zł. Wydawnictwo HarperCollins dziękuję za tą piękna książkę. Tą i inne ciekawe pozycje dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

stworzenia magiczne, historia naturalna, dla dzieci, piękna książka

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.