Diuna – czy są tutaj jacyś fani? Jeśli kochacie tą historię, to mam dla Was ciekawą propozycję. A może warto się zrelaksować z inspirowaną książką do kolorowania?

Diuna to historia, którą zapewne większość z nas zna. Stało się tak dzięki wielu wznowieniom wydań powieści, ale i dzięki wersji obrazkowej tej historii czy też niedawno nakręconego filmu. Mi się bardzo spodobała ta opowieść z gatunku fantasy, dlatego sięgam często po książkę powracając do ulubionych bohaterów i wydarzeń, które tak dobrze znam. A Wy? Lubicie tą powieść, czytaliście już ją? A może poszukujecie kolejnych odsłon tej opowieści, aby móc wracać znów i znów do ulubionych bohaterów? Tym razem mamy okazję zrelaksować się z inspirowaną nią książką do kolorowania. Zainteresowani?

Relaks z kolorowanką

Kolorowanki są coraz popularniejsze, nie tylko te dla dzieci czy młodzieży. Podczas pisania ręcznego, a szczególnie malowania i rysowania aktywujemy wiele rejonów mózgu w jednym czasie. Dzięki temu poprawia się nasza koncentracja, umiejętność rozwiązywania problemów czy usprawnia się proces uczenia się. Wielkim plusem kolorowanek jest to, iż pomagają nam radzić sobie ze stresem. Dzięki spokojnym, powtarzalnym ruchom kolorowanie pozwala skupić się na czymś innym, uwolnić się od stresu czy uczyć się uważności. Szczególnie dobrze działa to wtedy, kiedy czynność jest przez nas powtarzana wielokrotnie. Oczywiście kolorując rysunki wg własnego uznania i w zaciszu domu nie musimy się przejmować czy jesteśmy jakimś wybitnym twórcą. To tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, szczególnie w kwestii redukcji tak groźnego dla nas stresu!

Jako wielbicielka historii Diuna musiałam sięgnąć po kolorowankę nią inspirowaną. Wydawca zadbał o ciekawe ilustracje, w sporym formacie, które mamy okazję ubarwić swoją wyobraźnią. W otrzymanej książce znalazły się 44 oryginalne ilustracje Tomislava Tomicia, wśród nich studia postaci, miejsc i uchwyconych w kadrze akcji. Uwielbiam takie wydanie klasyki 🙂 Ja z wielką przyjemnością oddałam się temu twórczemu szaleństwu, szczególnie iż miałam okazję spotkać moich ulubionych bohaterów. A Wy jak często kolorujecie? Robicie to dla zabawy czy może dla odstresowania? Koszt okładkowy to 39,90zł. Dom Wydawniczy Rebis dziękuję za otrzymany egzemplarz w zestawie z kredkami. Tą i inne ciekawe pozycje znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.