Zespół cech czy zachowań narcystycznych to ostatnio bardzo popularny i często poruszany w przestrzeni medialnej temat. Ale czy Narcyz jest spotykany rzeczywiście tak często?

Narcyz – brzmi znajomo? Pojęcie to znamy już ze szkoły, gdzie poznawaliśmy typ młodego człowieka zakochanego w sobie na zabój. Wtedy wydawało mi się to tak odległe, tak nieprawdopodobne. Obecnie jednak coraz częściej ten typ zachowań pobrzmiewa w mediach i publikacjach? Czy rzeczywiście ludzi przejawiających takie zachowania jest coraz więcej? A może my jesteśmy bardziej świadomi? A czy świat nastawiony na konsumpcję i hedonizm nie sprzyja przypadkiem przejawianiu takich zachować wobec innych ludzi? Jarosław Gibas postanowił przybliżyć nam ten temat.

Jak nie dać się skrzywdzić i jak nie krzywdzić innych?

Jarosław Gibas postanowił w sposób bardzo czytelny i zrozumiały opowiedzieć nam historię Narcyza. Ale nie chodzi o mit czy legendę, a o celebrytów, polityków czy wreszcie osoby z naszego otoczenia przejawiające pewne cechy czy stosujące specyficzny sposób zachowania. Książkę polecałabym każdemu kto chciałaby zgłębić i usystematyzować sobie właśnie ten temat. Niestety coraz częściej spotykamy się czy to w świecie medialnym czy w naszym otoczeniu z osobami, które przejawiają cechy narcystyczne lub stosują takie strategie działania. Koniec końców bywa i tak, iż to my sami nauczeni pewnych „standardów” działania mniej czy bardziej świadomie sięgamy po narcystyczny sposób działania. Warto uświadomić sobie skąd wypływają zachowania przejawiane szczególnie wśród naszych najbliższych, ponieważ życie z osobami przejawiającymi cechy narcystycznie zawsze dużo nas kosztuje.  Niestety potrafimy to przepłacić chronicznym stresem, przemęczeniem, wyczerpaniem energetycznym, a długofalowo swoim zdrowiem zarówno fizycznym jak i psychicznym. Książka ta pozwoli nam zorientować się co w naszym otoczeniu się dzieje, zidentyfikować potencjalne zagrożenia i umieć sobie z tym radzić.

Książka jest warta Waszej uwagi. Myślę, że z tym typem zachowań spotykamy się coraz częściej, a że potrafią naprawdę destrukcyjnie działać na nasze życie warto wiedzieć jak im przeciwdziałać, jak się bronić, ale co najważniejsze jak je rozpoznawać u siebie i u innych. Polecam to kompendium wiedzy, które pozwoli Wam stawić czoła temu z czym spotykacie się bardzo często. Ciekawa też jestem czy nie okaże się, iż po lekturze książki Narcyz nie odnajdziecie w swoich zachowaniach śladów narcyzmu??? Koszt okładkowy to 54,90zł. Onepress dziękuję za książkę. Tą i inne podobne książki znajdziecie w poradnikach.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.