Czy znacie historię swojego rodu, szczególnie tej żeńskiej części? A może odkryłyście w niej coś ciekawego lub inspirującego? Sekret dziedzictwa przedstawia powieść Matki, żony, czarownice.

Kobiety tworzą kręgi kobiet, dzięki którym mogą się nawzajem wspierać nawet w tych najtrudniejszych momentach swojego życia. Potrafią walczyć o siebie i o dzieci jak lwice, chcąc poświęcić wszystko co mają, nawet siebie. Są w stanie stawić czoła niejednemu zawirowaniu w życiu i koniec końców wyjść z tego starcia obronna ręką. Jest wiele kobiet, które znamy z przekazów i które są dla nas inspiracją. Pytanie czy takiej inspiracji i drogowskazu nie mogłybyśmy odnaleźć w swoim rodzie? Czy znamy historię naszych babek, prababek czy praprababek? O sile kobier, mocy rodu i historii z nią związanej opowiada powieść Joanny Miszczuk Matki, żony, czarownice. Sekret dziedzictwa tom 1 zamówiona w TaniaKsiazaka.pl.

Czy wiesz kim była Twoja babka, prababka czy praprababka?

Joanna Miszczuk zaprasza nas do pewnej rodziny, ukazując jej dzieje poprzez pryzmat tworzących ją kobiet. Tak właśnie powstała saga rodzinna: Sekret dziedzictwa. W pierwszym tomie Matki, żony, czarownice poznajemy na początku Joannę. Nasza bohaterka to 40-latka, która właśnie stanęła przed największym wyzwaniem swojego życia, czyli wymuszeniem budowania rzeczywistości od nowa. Utrata pracy i zdrada męża powodują, iż jej rzeczywistość rozpada się jej na kawałki. Wyjeżdża więc z kraju za pracą, a będąc z dala od Polski otrzymuje niespodziewana wiadomość zapraszająca ją na spotkanie do notariusza. Okazuje się, iż praprababka Laverna zostawiła swój testament, a w nim majątek oraz spuściznę rodu w postaci listów, kronik, pamiętników opisujących historię rodu, szczególnie skupiając się na jego żeńskiej gałęzi. Każda z nich była naznaczona pierścieniem Miłości i przebaczenia. Przy zgłębianiu tych historii okazało się, iż rodziła się tylko jedna córka, każda z nich miała zielone oczy, rude włosy, niezwykłą mądrość, a niektóre nawet dziedziczyły dar uzdrawiania. Do czego dotarła nasza bohaterka? Czy była gotowa na to co dowiedziała się o swojej schedzie rodowej?

Powieść bardzo mi się podobała, choć przyznać muszę, iż na początku lekko pogubiłam się w mnogości postaci. Każdy kolejny rozdział okazywał się być historią którejś z członkiń rodu, ale zupełnie nie ułożoną chronologicznie. To był momentami dla mnie problem, ponieważ musiałam na spokojnie poukładać sobie kto był czyją matką a czyją córką. Wielkim plusem wprawne stworzenie tła historycznego i ukazanie dziejów rodu od czasów polowania na czarownice do współczesności. I ten klejnot, który wracał do każdej dziedziczki w sobie tylko wiadomy i bardzo zaskakujących okolicznościach. Uważam, że warto sięgnąć po sagę rodzinną ukazującą moc kobiet. Polecam i z chęcią sięgam po kolejną część. Koszt okładkowy książki to 45,00zł. Tą i inne ciekawe powieści na jesienne wieczory znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.