Jak często zerkacie na rozgwieżdżone niebo albo na księżyc rozświetlający noc? A co wiemy o tym niebie? Może przewodnik po nocnym niebie pomoże? Więc Lśnij!

Zarówno dzieci jak i dorośli lubią czasami spojrzeć w niebo. Czasami robią to z podziwem dla ogromu tego co nad nimi, czasami w ramach zadumy nad sobą samym, a czasami chcą popatrzeć na coś pięknego. Spoglądając na nieboskłon nad nami niektórzy z nas zapewne chcieliby wiedzieć na co tak naprawdę patrzą lub umieć odnaleźć poszczególne gwiazdozbiory i konstelacje. W tym pomocna jest wiedza zawarta w publikacjach m.in. książkowych. Jedną z nich jest najnowsza pozycja dla młodych czytelników książka Lśnij zamówiona w TaniaKsiazka.pl.

Czy wiesz na co patrzysz?

Dzieci są prawdziwymi i zupełnie naturalnymi odkrywcami. Pytają, testują, smakują, oglądają i próbują zrozumieć świat w każdy możliwy sposób. Dzięki temu oczywiście przygotowują się do dorosłości i samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Nie zawsze jako rodzice jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde zadane pytanie czy wyjaśnić skomplikowany proces. Z pomocą zawsze przychodzą filmy popularno-naukowe czy książki edukacyjne. Jedną z takich pozycji jest stworzona przez Noelię Gonzalez – Lśnij. Jest to przewodnik po nocnym niebie dla młodych czytelników, który właśnie pojawił się w księgarniach nakładem Wydawnictwa Świetlik. Na 64 stronach zamkniętych w pięknej, wytłaczanej, twardej oprawie możemy wraz z dzieckiem odnaleźć wiele ciekawostek na temat tego co widzimy lub/i powinniśmy zobaczyć na nocnym niebie. Dowiemy się co to są fazy Księżyca, nauczymy się odnajdywać Gwiazdę polarną, spróbujemy zobaczyć konstelacje. Książka jest pięknie ilustrowana, zawiera mnóstwo ciekawych informacji przekazywanych w przystępny sposób młodemu czytelnikowi.

Pozycja od razu zachwyciła moich synów. Z dużym zaciekawieniem pochłaniali kolejne ciekawostki dotyczące nocnego nieba, a przekazanych w sposób prosty i zrozumiały przez naukową pisarkę NASA. Będzie to wspaniały prezent dla każdego wielbiciela kosmicznych tematów i bacznego obserwatora gwiazd. Polecamy! Koszt okładkowy książki to 55,00zł. Tą i inne ciekawe książka dla dzieci i młodzieży znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.