Biblioteka publiczna to raczej mało ekstrawaganckie miejsce, przeznaczone dla kochających książkowe woluminy. Czy to może być miejsce zagadki kryminalnej z morderstwem w tle? Kobieta z biblioteki zaprasza.

Wyobraźcie sobie wielką, stara bibliotekę. Taką, która mieści się w zabytkowym budynku, ze skrzypiącymi schodami, niekończącymi się drewnianymi regałami pełnymi starych woluminów. Po środku holu umieszczone są stoły dla czytelników, z nikłym światłem i pustymi, pamiętającymi niejednego odwiedzającego blatami. I ten specyficzny zapach starych książek, papieru, kurzu i półmroku. Ja uwielbiam takie klimaty, a Wy? Jest coś magicznego w takiej właśnie przestrzeni. I do niej zaprasza nas Sularii Genrill. To właśnie Kobieta z biblioteki zamówiona w TaniaKsiazka.pl.

Połączył ich jeden krzyk kobiety

Sulari Gentill stawia nas, czytelników, pewnego poranka w bibliotece publicznej w Bostonie. W półmroku, pomiędzy wirującym kurzem i otoczeni zapachem starych książek spotykają się najróżniejsi mieszkańcy miasta i turyści. Pewnego dnia kiedy przy ciężkich, bibliotecznych stołach siedzą Winifred Kincaid – pisarka z Australii, która w Stanach Zjednoczonych otrzymała stypendium; Marigold Anastas – 23letnia kobieta studiująca psychologię z tatuażami, kolczykami i ekscentrycznym zachowaniem; Whit Metters – student prawa na Harvardzie chcący zerwać z prawniczą tradycją w rodzinie i Cain McLeod – pisarz zbierający materiały do swojej najnowszej książki. Tą biblioteczną ciszę przerywa przerażający krzyk kobiety. I wszystko zaczyna się dziać zupełnie niespodziewanie dla bohaterów. Kto był winien zbrodni? Czy publiczna biblioteka to początek historii czy jej zakończenie? Co mają ze sobą wspólnego bohaterowie i czy jest jakiś powód dla którego zostali tą zbrodnią niejako połączeni?

Po pierwsze bardzo przypadł mi do gustu sposób wydania książki, przywodzi na myśl właśnie te stare woluminy poukładane na bibliotecznych regałach. Na początku myślałam, że całość akcji wydarzy się właśnie w tych nieprzepastnych wnętrzach biblioteki, jednak zostajemy jako czytelnicy zaproszeni na wycieczkę po Bostonie. Dodatkowo nie lada gratką dla niektórych czytelników może być fakt, iż jest to swoista książka w książce, ponieważ mamy tutaj opowiedzianą historię również z perspektywy Hannah pisarki oraz komentowaną przez Leo. Historia wciąga, a sposób napisania powieści dający kilka perspektyw pozwala zarówno zmylić jak i jeszcze bardziej zaciekawić czytelnika. Jeśli lubicie klasyczne kryminały takie spod pióra Agathy Christie to będziecie zauroczeni świetnie dobranym słowem i wielowątkowością. Koszt okładkowy książki Kobieta z biblioteki to 47,90zł. Tą i inne ciekawe powieści na jesienne wieczory znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.