Czy w Waszym życiu wydarzyły się Ciche cuda? Czy mieliście chwilę, aby z zachwytu nad życiem pomyśleć, poczuć, stanąć w prawdzie? Anna H.Niemczynow zachęca do tego właśnie swoich czytelników.

Usiądź proszę wygodnie, zrelaksuj się i zajrzyj do swojego wnętrza… Ale tak głęboko, tam gdzie na co dzień nie pozwalasz sobie zaglądać! Tam gdzie kryjesz wszystko co było dla Ciebie ponad siły, nie do zniesienia, co bolało tak jak nigdy nic więcej. Masz pewnie takie miejsce we własnym wnętrzu. Kiedy ostatnio patrząc na to wszystko powiedziałaś sobie tak szczerze – Nie ma w Tobie skazy? Kiedy ostatnio ukoiłaś samą siebie? Kiedy sobie odpuściłaś? A kiedy dałaś sobie pomóc? Te wszystkie refleksje, autentyczność i wielką dozę nadziei ofiarowała nam, czytelników właśnie Anna H.Niemczynow w najnowszej książce Ciche cuda! Czytałaś już może?

Człowiek ma prawo do wszystkich emocji

Anna H. Niemczynow tym razem zaprosiła swoich czytelników, jak to często mówi swoich przyjaciół do swojego wnętrza. Choć oczywiście do tej pory dało się odczuć, iż pod płaszczykiem fikcji literackiej często przemyca tematy bardzo dobrze sobie znane i a może i przeżyte, to jednak dopiero w tym zbiorze opowiadań autorka postanawia tak mocno i dobitnie porozmawiać ze swoimi czytelnikami. I powiedzieć im “Nie ma w Tobie skazy!!!”. Tym razem bohaterką zbioru opowiadań jest sama autorka, dzieląca się swoimi trudnościami z nami. Po pierwsze szczerze powiem, że bardzo mnie zaskoczyła, aż takie stanięcie w prawdzie, tak autentyczne opowiedzenie o tym co tak boli, co tak zraniło, co prawie zniszczyło cię jako człowieka, a z drugiej strony sprawiło iż uśmiech na ustach autorki jest jeszcze bardziej zaraźliwy. Przy wielu z opowiadań uroniłam nie jedną łzę, przy jednym płakałam jak bóbr nie mogąc zatamować tego co wydostało się przez pękniętą tamę. Ania postanowiła pokazać nam, jak wiele jeden człowiek potrafi udźwignąć, jak wiele znieść, jak długo walczyć. A z drogiej strony jak często zdarza się, że kiedy tego najbardziej potrzebujemy to Bóg, los, siła wyższa, kosmos czy co tam kto uważa potrafi ofiarować nam dobrego człowieka, który przyjdzie nam z pomocą w najczarniejszym mroku. Autorka pokazuje również, iż pomimo pochodzenia z trudnego środowiska nie należy rezygnować ze swoich marzeń i że tak wiele jest w naszym ludzkim zasięgu.

Pani Aniu ogromnie dziękuję za te inspirujące i podnoszące na duchu opowiadania. Naprawdę tego mi było trzeba, aby ktoś przebił tą wzniesioną przeze mnie tamę blokującą to wszystko co ostatnio przeszłam i nie dającą mi możliwości przepłakania tego… Dziękuję bo tego mi było trzeba. Polecam opowiadania każdemu, myślę że nie jedna osoba znajdzie dzięki nim nadzieję, pocieszenie czy poczuje się jakby właśnie zakończyła rozmowę z przyjacielem. Koszt okładkowy książki to 44,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za książkę. Ciche cuda i inne inspirujące powieści znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.