Życie jest nieustanną zmianą, pewną drogą, którą przychodzi nam pokonać aby osiągnąć cel. Stąd tyle książek na temat tych zmian w naszym życiu i nas samych. Jedną z nich jest Życie pełne cudów.

Jesteście może na etapie wprowadzania zmian w swoim życiu? Może właśnie postanowiliście popracować nad własnym rozwojem, aby czuć się spełnionymi i szczęśliwymi jednostkami? Jakimi metodami nad tym pracujecie i czy macie już jakieś sukcesy? Czujecie się szczęśliwsi lub żyjący pełnią życia czy też jeszcze jesteście w drodze do… A pomagają Wam w tym procesie książki czy może podcasty innych osób, które przed Wami zmierzyły się z podobnymi zagadnieniami? Jedną z najnowszych pozycji w tej dziedzinie jest poradnik amerykanki Gabrielle Bernstein. Sami przekonajcie się co czeka na czytelników w książce Życie pełne cudów zamówionej z TaniaKsiążka.pl.

Przewodnik służący usuwaniu przeszkód na drodze do szczęścia.

Gabrielle Bernstein to znana amerykańska autorka publikacji o drodze do szczęścia i propagatorka przemian. Jako moda kobieta chłonęła świat nowojorskiego życia, obecnie pomagając innym młodym ludziom odnaleźć swoją drogę do zmian w życiu. W poradniku, który właśnie ukazał się na polskim rynku wydawniczym postanowiła wyjaśnić co się dzieje w życiu człowieka, kiedy to jego myśleniem zaczyna rządzić strach oraz jak rozpoznać i wykorzenić niewłaściwe wzorce zachowań będące najczęściej blokadą dla szczęścia i miłości. Autorka w poradniku Życie pełne cudów postanowiła pokazać czytelnikom na podstawie swojej własnej drogi, że zasady którymi się kieruje przynoszą oczekiwany skutek. Zwraca uwagę, że w naszej życiowej podróży i przemianie nas samych najtrudniejszy jest zawsze początek, ponieważ oznacza porzucenie tego co znane, komfortowe na rzecz tego co mamy dopiero zarysowane na horyzoncie i do czego zmierzamy. Pokazuje, że największym hamulcem we wprowadzaniu zmian jest właśnie lęk paraliżujący ludzi przed zrobieniem często nawet najmniejszego kroku. Autorka swoją przemianę rozpoczęła z pomocą „Kursu cudów” Helen Schucman, a w samej książce znajdziemy sporo odniesień właśnie do tej wielce inspirującej dla Gabrielle pozycji.

Z racji tego, iż ostatnio coraz częściej skupiam się na własnym rozwoju, wprowadzaniu zmian w sobie i w moim życiu z chęcią i ciekawością sięgnęłam po tę pozycję. Niestety muszę przyznać, że nie udało mi się nawiązać nici porozumienia z autorką. Rozumiem jej sposób myślenia, wyraźnie widziałam zarysowane przez nią ścieżki postępowania. Niestety stałe odnoszenie się do Kursu cudów, którego nie miałam okazji zgłębić tak naprawdę przeszkadzało mi w odbiorze treści. Po drugie zbyt długie wstępy zamiast skupienie się na głębokiej analizie przemiany samej autorki, sprawiały iż nie treść się bardzo dłużyła. Czy polecam? Miałam okazję sięgnąć po lepsze dla mnie w odbiorze książki poruszające taką tematykę, ale tak naprawdę każdy powinien dokonać wyboru samodzielnie. Koszt okładkowy poradnika to 44,90zł. Tą i inne książki tego gatunku znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.