Po raz kolejny czytelniczki otrzymują zaproszenie do świata prawników, policjantów i prasy. Tym razem z dużą dozą kryminalnych tematów. Incognito to najnowsza powieść Pauliny Świst.

Właśnie po raz kolejny czytelniczki otrzymały od jednej z autorek zaproszenie do świata, który ona zna z realnego świata. Mamy okazję poznać bliżej miejsce styku prokuratury, policji i dziennikarstwa śledczego. A w tym miejscu wierzcie mi dzieją się niezwykle ciekawe i pasjonujące rzeczy. Bo przecież teoretycznie te wszystkie trzy siły powinny walczyć o rozwiązanie wielu ciężkich, mrocznych spraw, które później mamy okazję zobaczyć w tv czy na pierwszych stronach gazet… O jednej z takich spraw, która w realnym życiu znalazłaby się na wszystkich czołówkach możemy przeczytać w najnowszej powieści Pauliny Świst – Incognito.

Czas zacząć polowanie!

Paulina Świst ponownie zaprasza swoje czytelniczki do świata prawników, dziennikarzy i policjantów. Oczywistym jest, że światy te nierzadko się przenikają, a ludzie współpracują ze sobą przy różnych sprawach i na różnych płaszczyznach. W powieści Incognito spotykamy Ankę Sawicką i Artura Cienowskiego o pseudonimie „Cień”. Kobieta jest niezłą dziennikarką pracującą zarówno dla kobiecego pisma jak i jako dziennikarz śledczy. Mężczyzna jest zaś prokuratorem, a połączyła ich wieloletnia przyjaźń. Potrafią powiedzieć sobie wszystko, do tego stopnia iż Cień tego wieczoru miał stanowić zdalne ubezpieczenie tyłów w razie fiaska randki z Tindera, na którą wybrała się Anka. Niestety zakończyła się ona niepowodzeniem, a przyjaciele postanowili opić smutki spędzonym wspólnie czasem na kanapie. Kiedy Artur odbiera o poranku telefon od znajomego policjanta okazuje się, że mają do czynienia z seryjnym mordercą. A co najdziwniejsze, ciało zamordowanego mężczyzny wygląda tak jakby było dziełem innego seryjnego mordercy, którego przyskrzynili lata temu. Pojawiają się więc wątpliwości czy aby na pewno złapali wtedy winnego? Dlaczego jak lata temu tak i teraz tą sprawę ma rozwiązywać ten sam zespół ludzi? Artur – prokurator, Szczepan – policjant i Sonia – lekarz medycyny sądowej… Czy to zbieg okoliczności czy może morderca wie o nich wszystko?

Autorka jak zawsze mnie nie zawiodła. Świetnie bawiłam się podczas czytania powieści, śmiałam pod nosem z zadziornych i pisanych z jajem dialogów naszych bohaterów. Z wielką przyjemnością towarzyszyłam im w prowadzonym śledztwie i ciekawa byłam ostatecznego rozwiązania tej kryminalnej zagadki. Choć to ona w tej książce odegrała najważniejszą rolę, nie zabrakło pikantnych sytuacji pomiędzy bohaterami a ich długoletnia przyjaźń co chwilę była wystawiana na próbę. Niestety nie mogę Wam zdradzić co z tego ostatecznie się urodziło! Koszt okładkowy książki to 42,90zł. Wydawnictwo Akurat dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne przyjemne książki na niejeden wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.