Edukacja domowa to w obecnych czasach dość popularny trend wśród rodziców. Aby wspomóc ten proces sięga się po np. książki. Taką pozycją są Domowe lekcje matematyki klasy 4-6.

Z czym kojarzy Wam się pojęcie edukacji domowej? Z nauką przez zabawę, wspieraniem dziecka w poszerzaniu wiedzy i horyzontów czy może w pełni zaplanowanym procesem uczenia się tylko w domu? Kiedyś rzeczywiście ograniczała się do tego ostatniego zakresu, teraz obejmuje nawet te chwile kiedy wraz z dzieckiem wykonujemy rożne zadania wspomagające lub uczące poprzez zabawę. Czy prowadzicie edukację domową, a jeśli tak to w jakim zakresie? Macie jakiś plan czy raczej sięgacie po interesujące Was książki, gry lub zabawki i rozwijacie dany obszar? Jedną z książek, która może wspomóc ten proces są dedykowane dla klas 4-6 – Domowe lekcje matematyki.

Matematyka królową nauk

Matematyka, to nauka, z którą spotykamy się każdego dnia. Ma ona przeogromny wpływ na nas, ale i pozwalana opisać sposób funkcjonowania świata. Pomaga również wiele rzeczy zrozumieć czy zmierzyć. W związku z tym, każdy kto ma z nią na bakier może mieć problemy z płynnym poruszanie się w swoim otoczeniu. Niestety nie zawsze jest ona zrozumiała albo tłumaczona młodemu człowiekowi w wystarczająco przystępny sposób. Warto zatem sięgać po pomoc w tym zakresie, szczególnie jeśli dane pozycje edukacyjne przygotowane są przez praktyków. Jedną z nich są Domowe lekcje matematyki Danuty Zaremby, my sięgnęliśmy po te dedykowane młodzieży z klas 4-6. Książka ta ma wspomóc rodziców i opiekunów młodych adeptów matematyki. Zostały w niej zawarte gotowe scenariusze lekcji, wraz ze wskazówkami jak pracować z dzieckiem oraz praktycznymi ćwiczeniami pozwalającymi utrwalić wiedzę. Z racji tego, iż jest to pozycja zgodna z aktualnym programem nauczania zawiera: arytmetykę liczb naturalnych; długość i kąty; ułamki zwykłe i dziesiętne; trójkąty, czworokąty i wielokąty; bryły; liczby dodatnie i ujemne oraz elementy algebry. Czy sięgacie po takie pomoce w kształceniu domowym swojego dziecka?

Praca z książką Danuty Zaremby okazała się świetną zabawą. W przystępny, zrozumiały zarówno dla mnie jak i dla syna sposób przedstawione zostały podstawowe zagadnienia matematyczne zgodne z programem nauczania dla danej klasy szkoły podstawowej. Ćwiczenia w niej zawarte pozwalały zrozumieć i utrwalić sobie materiał. Jeśli szukacie ciekawej w formie i sposobie przekazu wiedzy pomocy w edukacji domowej to ta pozycja spełni Wasze oczekiwania! Koszt okładkowy to 39,90zł. Wydawnictwo Helion dziękuję za otrzymaną książkę. Tą i inne pozycje przydatne w domowej edukacji najdziecie w naszej rodzicielskiej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.