Historia ludzkości jest naznaczona nie tylko naszym rozwojem czy sukcesami. Tak samo mocno odbijają się na niej zbrodnie. Kolejną, która wstrząsnęła społeczeństwem opisano w serii True Crime – Zabić wszystkich.

Ludzkość to ciągły rozwój, odwieczna zmiana. Każdy z nas pod wpływem przeżyć, doświadczeń, oddziaływania najbliższych, ale i kulturowych uwarunkowań społeczności, w której przyszło nam żyć stale zmienia siebie samego. Niestety nie zawsze ten wpływ na daną jednostkę jest pozytywny, a ludzie wychodzą naznaczeni traumą, załamani albo wręcz paleni przez wewnętrzną chęć zemsty. Czy tak właśnie było z bohaterem kolejnej książki z serii True Crime – Carlem Panzramem? Sami zresztą przekonajcie się co się wydarzyło w powieści Zabić wszystkich zamówionej z TaniaKsiazka.pl.

Moja dewiza to obrabować ich wszystkich, zgwałcić ich wszystkich i zabić ich wszystkich.

W książce Zabić wszystkich autor Ryan Green postanowił przybliżyć czytelniom sylwetkę Carla Panzrama. Jest on oceniany jako jeden z najbardziej przerażających i okrutnych seryjnych morderców Ameryki, który żył w latach 1891 – 1930. Jako młody człowiek, był kolejnym dzieckiem swoich rodziców zmuszanym do ciężkiej pracy w polu od najmłodszych lat dla dobra całej rodziny. Już od najwcześniejszych lat sprawiał kłopoty i dopuszczał się różnorakich wybryków. Jako jedenastolatek włamał się do domu sąsiada i okradł go za co jako „recydywista” został przez sąd skazany na pobyt w poprawczaku. I tam zaczęła się jego gehenna, ponieważ doświadczył przemocy, poniżenia a nawet gwałtów. Następnym piętnem był pobyt w więzieniu po złapaniu go na kradzieży w armii. I wcale nie lepiej był tam traktowany jak w poprawczaku. Po wyjściu zza krat postanowił wcielić w życie swój pomysł na osobistą wendettę. Rozpoczął serię bardzo brutalnych morderstw, poprzedzonych gwałtami i kradzieżami. Czy rzeczywiście można ukształtować tak niszczycielską jednostkę?

True Crime to seria książek próbujących czytelnikowi przybliżyć sylwetki najsłynniejszych seryjnych morderców znanych ludzkości. Choć format i sposób opisywania tego co się wydarzyło w życiu Carla Panzrama mógł sprawić, że książkę czytało się dobrze, to… szczegółowe opisy losów ofiar, próba oceniania przez autora działania oprawcy czy analizowanie przez niego jego przemiany delikatnie mówiąc nie do końca mi odpowiadały. Myślę, że choć nie jestem najwrażliwszym czytelnikiem to to było dla mnie za dużo i raczej nie sięgnę więcej po pozycje z tej serii. Uważam, że po te książki powinni sięgać tylko czytelnicy, którzy zajmują się tą tematyką zawodowo. A mi wystarczy dramatów dochodzących do mnie z innych źródeł. Ostrzegam, zastanówcie się czy chcecie to przeczytać!!! Koszt okładkowy książki to 42,99zł. Tą i inne powieści tego gatunku znajdziecie w kategorii książkowych nowości wydawniczych 2023 w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.