Wakacje to czas odpoczynku od naszej codzienności. Ma sprawić, że choć na chwilę zwolnimy, zatrzymamy się i zresetujemy głowę. A jak było w przypadku przyjaciółek w powieści Przyjaźń all inclusive Karoliny Wilczyńskiej?

Jako, że mamy okres wakacyjny to i w nowościach wydawniczych powiało letnią, nadmorską bryzą. Każdy wyczekuje okresu odpoczynku, relaksu na własnych warunkach, który pozwoliłby nam odłożyć codzienność i pozwolić sobie na słodkie nic nierobienie, albo aktywny wypoczynek. Ja zazwyczaj staram się zwolnić, odsunąć wszystkie problemy czy „niecierpiące zwłoki” tematy i oddać się w ręce wakacyjnego odpoczynku. W tym roku świadomie wybraliśmy relaks na leżaku, mając za sobą bardzo ciężki okres co pozwoliło na sięgnięcie po kilka ciekawych powieści. Jedną z nich była najnowsza książka Karoliny Wilczyńskiej Przyjaźń all inclusive, której sam tytuł kojarzy się z latem  Zapraszam do wspólnego czytania na leżaku.

Nigdy nie wiadomo co jest na końcu ścieżki.

Pani Karlina Wilczyńska postanowiła opowiedzieć nam historię trzech przyjaciółek znających się jeszcze z czasów licealnych. Niestety ostatnio kobiety zajęte swoimi własnymi prywatnymi sprawami trochę tą swoją relację zaniedbały, ale do czasu. Takim momentem zwrotnym okazał się rozwód jednej z nich Barbary, która otrzymała sporą sumkę od ex męża i postanowiła odnowić dawną znajomość z dziewczynami. Zaproponowała więc Dorocie i Michalinie wspólny, babski wypad na Maltę, oczywiście w wersji all inclusieve. Choć nie było to łatwe, każda z nich postanowiła zaszaleć i zostawiła swoją codzienność dla wspólnego wyjazdu na wyspę. Czy to magiczne i urokliwe miejsce pozwoli otworzyć się każdej z nich i wykonać pierwsze kroki, które pozwolą pokierować ich życiem w lepszym kierunku? Czy stara przyjaźń jak bywa to z miłością również nie rdzewieje? Czy to będzie prawdziwa Przyjaźń all inclusive?

Autorka zaprasza swoje czytelniczki na wakacje na Maltę. Mamy okazję towarzyszyć trzem przyjaciółkom mającym różne doświadczenie życiowe. Możemy poznać ich historię, z czasem nawet sekrety i tak długo i często ukrywane pragnienia, o które często tak jak my w życiu boją się zawalczyć. Jest to wakacyjna, dobrze napisana, lekka i humorystyczna historia, która pozwoli zrelaksować się nam na leżaku podczas urlopu. Zdecydowanie trzeba po nią sięgnąć, aby pomiędzy urokliwymi uliczkami Malty móc zastanowić się nad naszymi własnymi trudnościami i spojrzeć z dystansem na to co nas otacza. Koszt okładkowy książki to 46,90zł. Wydawnictwo Skarpa Warszawska dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe powieści na niejeden dzień spędzony na plaży znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Byłem naprawdę szczęśliwy, że znalazłem to miejsce . Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i często odwiedzał, żeby poczytać nowe artykuły.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.