Ważne pytania zawarte w powieściach? Takie zawsze znajdują się w powieściach Anny H. Niemczynow. Tym razem pojawia się Maleńka.

Czy rzeczywiście życie zaczyna się po czterdziestce? Czy drugie lub kolejne małżeństwa są bardziej udane od pierwszych? Jak mocno można kochać dziecko i ile jest się w stanie dla niego poświęcić? Jak silna jest potęga intuicji i czy powinniśmy jej bezgranicznie ufać? Jakie są Wasze odpowiedzi na te pytania? Zastanawialiście się kiedyś nad takimi tematami? Okazję do takich przemyśleń ofiaruje nam Anna H. Niemczynow w swojej najnowszej powieści Maleńka. Zapraszam do wspólnej lektury!

Byli niczym kadr z amerykańskiego filmu.

Bohaterką najnowszej powieści Anny H. Niemczynow jest Zofia. Kobieta jest z zawodu tłumaczką, ale życia prywatnego niestety nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Ma na koncie zakończone rozwodem małżeństwo i córkę z tego związku. Mamy wrażenie, że życie uśmiecha się do niej po raz drugi kiedy znajduje kolejnego życiowego partnera i wychodzi za mąż. Mężczyzna jest spełnieniem jej marzeń. Sielanka niespodziewanie szybko się kończy, gdy pojawiają się problemy na linii nowy mąż Zofii i jej córka. Nie udaje się ukryć mężczyźnie, że pomimo starań nie ma tutaj akceptacji i pozytywnej więzi. Zofia w ramach prezentu na osiemnaste urodziny córki zaplanowała ich wspólną podróż po Stanach Zjednoczonych. Ma to być okazja do spędzenia we dwie wspaniałego czasu i przeżycia niejednej przygody. Niespodziewanie podczas ich wycieczki pojawia się lekarz kardiolog – Oliwer Prinz. I niespodziewanie dla Zofii nie przeszkadza mu to, iż jest ona starsza od niego o dziesięć lat czy to, że ma męża… Co z tego się “urodzi”? Czy Zofia jest już na coś za stara?

Maleńka to powieść o czterdziestoletniej kobiecie, która ma wiele za sobą. Czasami mogłoby się wydawać, że niewiele jeszcze przed nią. Anna H. Niemczynow postanowiła ponowie postawić wiele trudnych, ale zarazem ważnych pytań. Jak silna jest kobieca intuicja i czy powinnyśmy jej słuchać? Czy życie kończy się, a może zaczyna po czterdziestce mając już spory bagaż życiowych doświadczeń? Uwielbiam sposób prowadzenia narracji oraz kreację bohaterek zaserwowaną przez autorkę czytelnikom. Tym razem powieść okazała się zawierać wiele ważnych pytań, które na obecnym etapie mojego życia musiały się pojawić… Wciąż boję się udzielić sobie na niektóre odpowiedzi. Koszt okładkowy książki to 46,90zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za otrzymaną powieść. Tą i inne ciekawe pozycje do przeczytania nie tylko w jeden letni wieczór znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.