Samantha Snowden postanowiła w najnowszej książce pomóc rodzicom i ich dzieciom nauczyć się zdobyć kontrolę nad złością. Czy to możliwe – Twoje spokojne dziecko?

Każdego dnia zmagamy się z wieloma rzeczami. Niestety nie zawsze potrafimy sobie ze wszystkim idealnie poradzić. I to my dorośli! A nasze dzieci, mające święte prawo do uczenia się tego jak postępować w różnych sytuacjach?! Czy można im jakoś pomóc w zrozumieniu otaczającego je świata? Myślę, że w tej kwestii mogą się okazać pomocne różne poradniki czy blogi eksperckie. Jedną z takich pozycji jest książka Samanthy Snowden – Twoje spokojne dziecko.

Jak zdobyć kontrolę nad złością?

Każdy człowiek odczuwa różne emocje. Dziecko jednak nie potrafi ich często zrozumieć, a tym bardziej sobie z nimi poprawnie radzić. Jednocześnie tak jak każdy z nas pragnie czuć emocjonalne bezpieczeństwo. Niestety braki w powyższych sferach sprawiają, iż dzieci mają dużą skłonność do wybuchania złością, nad którą jest bardzo ciężko zapanować. W związku z tym, autorka książki postanowiła pomóc rodzicom i ich dzieciom nauczyć się panować nad złością. Zebrała więc w książce Twoje spokojne dziecko 50 ćwiczeń, które mają szansę pomóc dziecku w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do rozpoznawania własnych uczuć i zarządzania nimi. Czy dziecko dzięki zadaniom będzie miało okazję rozwiązać zagadkę złości?

ćwiczenia dla dziecka, kontrola nad złością, wydawnictwo sensus, książka edukacyjna

Książka jest bardzo przystępnie opracowana, z łatwością z niej skorzystacie! Ćwiczenia są ciekawe, niezbyt skomplikowane, a za to bardzo pomoce we wspólnym zrozumieniu tego co czujemy i jak sobie z tym wszystkim poprawnie poradzić. Z książki dowiedzieliśmy się jakie są fizyczne objawy złości, co tak naprawdę odczuwa się w gniewie, skąd ona się bierze. Dodatkowo mamy szansę popracować nad umiejętnością prawidłowego mówienia o swoich potrzebach i uczuciach tak, aby inni mogli nas zrozumieć. Te 50 ćwiczeń poleca się na wole chwile z dzieckiem… Koszt okładkowy książki to 44,90zł. Wydawnictwo Sensus dziękuję bardzo za otrzymaną książkę. Tą i inne ciekawe książki dla rodziców znajdziecie w mojej rodzicielskiej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.