W górach jest to co kocham, cisza, przyroda, spotkanie z samym sobą. Ale góry z dziećmi wydają się ekstremalne… Kłam temu zadają Hasające zające w górach!

Kiedyś słyszałam, że góry albo się kocha albo nienawidzi. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Do której z grup należycie? Kochacie je bardziej latem, wiosną, jesienią czy może zimą? Narty czy wędrówki piesze są tym co Was cieszy? Czy są rzeczy, które sprawiają że czujecie do tych skalnych iglic choć trochę respektu? A jak zapatrujecie się na góry z dziećmi? Zobaczcie jakie rady mają Hasające zające w górach!

Bo w górach jest to co kocham!

Oczywiście wszelkiej maści przewodników na polskim rynku wydawniczym jest zatrzęsienie. Ja po przewodniki sięgam rzadziej, ale bez samej mapy nie wyobrażam sobie możliwości zaplanowania jakiejkolwiek wyprawy górskiej. Ale wyjazd z dziećmi w góry to dla mnie już nie lada wyczyn. W takim wypadku należałoby zaplanować praktycznie każdy krok, tak aby podjęte wyzwanie było adekwatne do wieku i możliwości naszych pociech. No i oczywiście, aby wynikiem tych wędrówek było rozpalenie miłości do gór u najmłodszych! Z radością powitałam w naszej domowej biblioteczce książkę, której autorami jest małżeństwo Justyna i Krystian Zając. Na co dzień prowadzą bloga podróżniczego, jako zakochani po uszy w górach i podróżach. Od kilku lat, z racji pojawienia się na świecie ich synka, na nowo odkrywają w trójkę polskie góry. Swoją pasją postanowili podzielić się z innymi rodzicami w ostatnio wydanym przewodniku Hasające zające w górach. W środku znajdziemy 50 wycieczek o różnym stopniu trudności, legendy, ciekawostki, atrakcje poza samym szlakiem oraz możliwość pogrania pliku gpx pomocnego podczas samej wędrówki. Dodatkowym atutem są piękne, kolorowe zdjęcia i mnóstwo ikonek pozwalających od razu odnaleźć potrzebne informacje.

Nic mi innego nie pozostaje jak Wam polecieć tą pozycję. Szczególnie, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości od jakiej strony zabrać się za planowanie i załatwianie wspólnej wyprawy w góry z dziećmi. Wierzcie mi, że tylko pierwszy raz jest lekko przerażający, kolejne wyprawy będą łatwiejsze 🙂 Koszt okładkowy książki to 69,00zł. Wydawnictwo Bezdroża dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe książki dla rodziców znajdziecie w mojej rodzicielskiej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.