Właśnie na nasz rynek wydawniczy trafiła seria powieści dystopijnych autorstwa Scotta Westerfelda. Podróż zaczynamy od tego co powiedzą Brzydcy.

Jaki świat dla Was byłby idealny? Czy jesteście w stanie sobie taki wyobrazić? Czy rzeczywiście ludzkość jest w stanie stworzyć takie rozwiązania, które pozwolą żyć wszystkim w zgodzie? Do takiego świata właśnie swoich czytelników postanowił zaprosić Scott Westerfeld. Zobaczcie jakie ważne pytania zadał autor w książce Brzydcy tom 1 zamówionej w TaniaKsiazka.pl.

W świecie radykalnego piękna każdy normalny jest brzydki

Autor postanowił zaprosić nas do nowego, idealnego jakby się zdawało świata. Ludzkość do tej pory toczyła walki między sobą, niszczyła swoje naturalne miasto na potęgę wykorzystując złoża i dobra naturalne. A bogactwa, lepsze stanowiska, większe pensje i sukcesy były udziałem przede wszystkim tych piękniejszych, uznawanych przez społeczeństwo za lepszych. Stąd zrodził się pomysł świata idealnego… Wszyscy powyżej 16 roku życia są w nim piękni, idealni, porażający urodą, od której nie można oderwać wzroku. Miasto Nowych Ślicznych to niezasypiająca niemal część świata, gdzie wszyscy się dobrze bawią, wszystko jest piękne, idealne i czyste. Po drugiej stronie rzeki znajduje się miasto, w którym mieszkają Brzydcy, tam jest szaro, mam wrażenie nijako, wszystko jest gorszego rodzaju. A młodzi ludzie marzą tylko o dniu 16tych urodzin i zmianie wyglądu. Tally czeka tak jak każdy na magiczną przemianę, jednak kiedy jej przyjaciółka Shay postanawia uciec z miasta pojawiające się wątpliwości i pytania zaczynają burzyć idealny obraz. Musi więc wybrać co jest ważniejsze – być piękną w sztucznym świecie czy przyjaźń i normalność. Jej decyzja zburzy dotychczasowy porządek.

Przyznam szczerze, że powieść mnie zaskoczyła. Ten spokojny początek, opowiadanie o idealnym świecie, który miał być najlepszą receptą na zło dotychczasowego społeczeństwa. Ale jak to zawsze bywa ideały nie istnieją, a wszystko chwieje się w podstawach. Czy bycie w grupie jest najważniejsze? Czy takie sztuczne wpasowanie w tłum i postępowanie tak jak inni jest drogą do szczęścia? Powieść zmusza do zadania sobie wielu ważnych, egzystencjalnych pytań o sobie samych. Ja polecam! Koszt okładkowy powieści to 44,90zł. Tą i inne ciekawe powieści znajdziecie w kategorii książki przygodowe i fantastyka w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.