Różne elementy można w sobie wytrenować, ale czy jest możliwe aby dziecko było wyciszone? Co powiecie na Trening ciszy dla dzieci?

Jak wygląda Wasz pomysł na trening? Walczycie choć raz w tygodniu o swoją tężyznę fizyczną? A wiecie, że można trenować nie tylko mięśnie w naszym organizmie? Warto pochylić się nad najważniejszym naszym mięśniem, czyli mózgiem! Wiecie, że go też można trenować? Przecież mówi się o trenowaniu pamięci, spostrzegawczości, kreatywności, koncentracji czy szybkiego czytania… Ale czy jest szansa, aby nasze treningi pozwalały nam się wyciszyć? Zdziwieni? Zapraszam zatem na Trening ciszy dla dzieci 🙂

Wyciszone dziecko, czy to możliwe?

Trenować warto wszystko, co tylko mamy okazję. Dzięki temu poprawiamy funkcjonowanie naszego organizmu i zwiększamy nasz potencjał. Bo cóż zrobić, jak przed nami tyle szczytów do zdobycia każdego dnia?? Cieszę się, że miałam okazję sięgnąć już wcześniej po książki tego duetu: Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej. Wcześniej dzięki nim mieliśmy okazję na Trening Kreatywności oraz Trening Superkoncentracji. Tym razem mogliśmy z synami odbyć Trening Ciszy 🙂 Przewodnikiem w świecie łamigłówek i wielorakich zadań jest Móżdżek. Z jego pomocą dzieci uczą się lepiej zapamiętywać, koncentrować i wyciszać się. W obecnym świecie, kiedy jesteśmy zalewani bodźcami, książka staje się alternatywą “analogową” dla elektronicznej rozrywki.

trening ciszy, praca z dzieckiem, rozwój, trening dla dzieci

Chciałabym gorąco polecić Wam tą serię książek. Świetnie pomagają rozwijać się korzystającemu z nich dziecku, bawią, angażują, zaciekawiają. A w obecnym szybkim i hałaśliwym świecie tak bardzo przydatnym okazuje się być wyciszenie, koncentracja i uważność. Koszt okładkowy książki to 39,90zł. Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz. Tą i inne ciekawe książki znajdziecie w dziale książek dla rodziców.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.