Dobranie odpowiednich wózków dla dzieci spełniających pewne wymogi nie należy do łatwych zadań. Niewątpliwie należy rozważyć wiele kwestii. Zapraszam po kilka wskazówek.

Dobranie odpowiedniego wózka spacerowego oraz spełniającego pewne wymogi nie należy do łatwych zadań. Pomimo dostępności w sklepach stacjonarnych i online wielu modeli wózków, często występują wątpliwości dotyczące nowego zakupu. Najważniejsze jest to, aby zapewnił wszelką wygodę oraz bezpieczeństwo dziecku. Na jaki wózek się zdecydować i na co warto zwrócić uwagę? Więc na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze wózków dla dzieci?

Rodzaje i modele wózków dla dzieci spacerowych 

Na przestrzeni lat spacerówki były kreowane i tworzone w coraz bardziej unowocześnione i zapewniające większą wygodę rodzaje. Wózki spacerowe można spotkać w różnych kolorach, wzorach oraz modelach. Jakie modele można wyróżnić?

  • wózki terenowe- idealnie dopasowany do nierównych powierzchni, dzięki temu wyjście na spacer z dzieckiem po jakimkolwiek terenie, nie będzie problemem. Jego cechy takie jak odpowiednia wielkość kół czy wbudowana amortyzacja sprawią, że każde wyjście z dzieckiem będzie samą przyjemnością, a pchanie wózka będzie łatwiejsze i mniej uciążliwe.
  • wózki trójkołowe- jak sama nazwa mówi, to są wózki, które posiadają dokładnie trzy koła. Zaletą takiej właściwości jest lekkość oraz zwrotność takiego wózka. Pomimo tej zalety, charakteryzują się nowoczesnym designem. Dla rodziców uprawiających sport na co dzień pozwolą na połączenie przyjemności ze spacerem z dziećmi.
  • wózki bliźniacze- wózki stworzone dla rodziców posiadających dwójkę potomstwa, którzy korzystają jeszcze z wózka. Dwa wózki pchane osobno są uciążliwe, czyż nie prawda? Jednak połączenie takich dwóch spacerówek w jedną ułatwiło życie nie jednym rodzicom. Takich modeli wózków na rynku jest wiele, dzieci mogą siedzieć obok siebie, jak i naprzeciwko siebie.

W jakim wieku dziecko może korzystać z wózka spacerowego?

Tak naprawdę wszystko zależy od możliwości dziecka i to w pewnym stopniu sprawa indywidualna. Każde dziecko rozwija się inaczej i w innym tempie. Według ekspertów odpowiedni czas, kiedy pociecha może korzystać z takiego rodzaju wózka, to moment, gdy siadanie będzie już nabytą cechą. Taki okres dziecka szacowany jest na około 6 miesięcy.

Istotne cechy, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru spacerówki

Warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na wagę spacerówki. Znosząc z trzeciego piętra wraz z ciężarem wagi dziecka może być to nie lada wyzwanie. 

wózek dla dziecka, jaki wózek wybrać, porady dla rodziców

Głębokość siedziska też jest bardzo ważnym aspektem. Czasami wybierając wózek, osoby kierują się małą wielkością, a jednak warto zauważyć, czy wózek będzie praktyczny w różnych sezonach. Z tego powodu ważna jest głębokość siedziska. Im większe siedzisko, tym większe prawdopodobieństwo, że pociecha ubrana w zimę w grubsze ubrania będzie miało nadal wygodę i na spokojnie się zmieści. Optymalna głębokość siedziska to od 20 do 25 cm.

Składane wózki, które po złożeniu zajmują mało miejsca są bardzo praktyczne i nie będą wymagały dużej wolnej powierzchni. Mając małe mieszkanie lub ochotę na nie zagracanie powierzchni ta funkcja jest konieczna do przeanalizowania i przemyślenia.

Jakie powinny być koła?

Jeśli mamy pewne wymagania wobec wózka spacerowego to koniecznie trzeba przyjrzeć się kołom.

Koła pompowane amortyzują drgania czy wstrząsy, co zapewni komfortową jazdę dziecku. Jednak są mniej wytrzymałe i trzeba liczyć się z uszkodzeniami.

Koła piankowe uważane są za wytrzymałe, jednak nie będą tak amortyzować drgań, dlatego ważne jest w wyposażenie się w różne amortyzatory.

Amortyzatory

Odpowiedni dodatek to amortyzatory, które zapewnią stabilność wózkowi. Stabilność spacerówki to podstawowa cecha w zapewnieniu komfortowej jazdy. Dziecko może spać podczas jazdy, nie budząc się przy żadnych drganiach i wstrząsach.

Źródło: https://www.marko-baby.pl/wozki-spacerowe,10441,produkty.html

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.