Wiktoriańska Anglia, intrygi, skrywane tajemnice wśród arystokracji. A to wszystko zamknięte w książce Poradnik prawdziwej damy, czyli dobre maniery a morderstwo.

Chciałbym Was zapytać czy lubicie może filmy lub seriale kostiumowe, historyczne? Jakie ostatnio mieliście okazję oglądać? Które Was zachwyciły, a które rozczarowały? Jako, że lubię przenieść się do tych barwnych i okraszonych wieloma intrygami czasów sięgam filmy czy seriale utrzymane w takim właśnie klimacie. Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki: Poradnik prawdziwej damy, dobre maniery a morderstwo zaintrygowana jej opisem wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Zapraszam na jej recenzję!

Co kryje się za koronkami noszonymi przez arystokratów?

Dianne Freeman zaprosiła swoich czytelników do wiktoriańskiej Anglii. To czasy kiedy mogliśmy obserwować arystokrację pławiącą się w bogactwie, brylującą na salonach, noszącą najmodniejsze koronki, suknie i fraki. Ale i rządzącą się swoimi prawami oraz mająca wiele do ukrycia. Bohaterką jest Frances Wynn, hrabina o amerykańskim pochodzeniu, która właśnie próbuje wraz z córką ułożyć sobie na nowo życie po stracie męża. Dodatkowo właśnie teraz również ma zająć się wprowadzaniem swojej siostry Lily na londyńskie salony. Niestety okazuje się, iż przyczyna i okoliczności śmierci męża Frances nie są takie klarowne i jednoznaczne. Hrabina musi przekonać inspektora o swojej niewinności oraz spróbować zainteresować go zauważonymi przez siebie szokującymi okolicznościami dramatycznej śmierci męża. Kto zna całą prawdę? Czy Reggie faktycznie został zamordowany?

Poradnik prawdziwej damy to była czytelnicza perełka. Z zaciekawieniem sięgnęłam po powieść przenoszącą mnie do czasów bali, arystokracji, intryg czy towarzyskich smaczków. Książka czytała się niemal sama, stanowiła idealną rozrywkę na dwa wieczory. Jeśli lubicie takie klimaty okraszone humorem polecam Wam tą powieść! Koszt okładkowy książki to 46,90 zł. Skarpa Warszawska dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe powieści, które miałam okazję dla Was recenzować znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.