Klasyczne powieści są ponadczasowe i cieszą czytelników z kolejnych pokoleń. Tym razem Królewna śnieżka, Tomek Sayer oraz Ivanhoe ukazały się w wersji komiksowej dla dzieci.

Jak często sięgacie po klasyczne powieści, po coś co kojarzy się Wam z czasami Waszej młodości? Czy dzięki tym powieściom możemy wspólnie z dziećmi ponownie przeżywać radość młodzieńczych chwil beztroski. Kto w sumie nie chciałby wrócić do tamtych dni i przez chwilę móc znów być dzieckiem? Taką możliwość mamy dzięki ostatnio wydanym znanym z dzieciństwa historiom, ale w formie komiksów dla dzieci i młodzieży. Tak oto na nowo poznamy Królewnę Śnieżkę, Przygody Tomka Sawyera czy Ivanhoe. Znacie?

Historie znane z dzieciństwa

Są takie historie, które sama wspominam z rozrzewnieniem, wielkim sentymentem, ponieważ to one towarzyszyły mi niemal każdego wieczoru. Czytane były nam przez rodziców przed snem. Oczywiście moim marzeniem jest, aby i moi synowie znal te historie, równie mocno je pokochali jak ja. Choć zdaję sobie sprawę, że to ostatnie może być trudne przy tak ogromnej ilości bardziej współczesnych publikacji dla dzieci. Ostatnio dzięki Egmont miałam okazję przybliżyć im trzy historie: Królewnę Śnieżkę, Przygody Tomka Sawyera oraz Ivanhoe. I to w bardzo przystępnej formie, ponieważ ukazały się jako komiksy dla dzieci.

komiks dla dzieci, egmont, królewna śnieżka, ivanhoe, tomek sawyer

Przygody Tomka Sawyera to historia, której autorem jest Mark Twain. Zawarł on w niej wydarzenia z własnego życia, ponieważ od najmłodszych lat pracowała na parostatkach pływających po rzece Missisipi. Chłopiec jest wychowywany przez ciocię, a jego przyjacielem i towarzyszem zabaw jest Huckleberry Finn. To właśnie dzięki jego szalonym pomysłom świetnie się bawią, ale i bardzo często wpadają w poważne tarapaty, a nawet ocierają się o śmierć. Czytaliście tą historię? Ivanhoe to powieść historyczna Waltera Scotta. Głównym bohaterem jest Wilfred z Ivanhoe, saksoński rycerz z Anglii. W kraju znów rozpoczynają się walki o wpływy oraz o to kto będzie rządził krajem. Saksończycy i Normanów chcą panować i rządzić. Cedric z Rotherwood (Saksończyk), aby jego naród objął tron chce dać za żonę przyszłemu królowi swoją córkę lady Rowenę. Problem w tym, że kobieta sprzeciwia się temu ożenkowi, ponieważ kocha naszego tytułowego rycerza. Ostatni z komiksów to Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to pełna emocji i magii adaptacja znanej wszystkim historii.

Koszt okładkowy komiksów to 34,99 zł. Wydawnictwo Egmont dziękuję za otrzymane egzemplarze. A Wy jakie ciekawe komiksy macie w dom? Macie może jakieś ulubione serie? Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.