Chyba nie ma czytelnika w Polsce, któremu nic by nie mówiło nazwisko – Katarzyna Bonda?! Znacie serię z Jakubem Sobieskim? Do cna to kolejna odsłona jego przygód.

Powiedzcie mi wolicie czytać coś lekkiego, przyjemnego, rozgrzewającego czy też może mrocznego, sięgającego do najgłębszych zakamarków ludzkiej natury? U mnie wszystko zależy od nastroju, pory roku czy też wydarzeń towarzyszących mi w codzienności. Tym razem miałam okazję po raz kolejny okazję dać się zaprosić Katarzynie Bondzie do świata jej bohaterów. Właśnie ma premierę najnowsza książka serii z detektywem Jakubem Sobieskim – Do cna. Zobaczcie co na mnie tam czekało.

Słabi są skazani na pożarcie

Czytacie powieści Katarzyny Bondy? Co w jej twórczości podoba się Wam najbardziej? Ja mam po raz kolejny okazję sięgnąć po jej książki, z reguły spotykam się z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Tym razem jednak po raz kolejny przyszedł do mnie detektyw Jakub Sobieski w powieści Do cna. Żyrardów to miasteczko jakich wiele, spowite mrokiem potrafi wyzwolić w ludziach zwierzęce instynkty. Anton Stadnicki to młody mężczyzna, po którym ślad urywa się właśnie w tym mieście. Pomimo jego zaginięcia rodzina nie dokonuje oficjalnego zgłoszenia bojąc się wyjawienia dość nietypowych tajemnic rodzinnych. Sprawę odnalezienia mężczyzny powierzają detektywowi Sobieskiemu. Wszystko zaczyna układać się w całość kiedy w parku odnalezione zostają reklamówki z ugotowanymi i przyprawionymi ludzkimi kośćmi, a detektyw dowiaduje się iż Anton pragnął być zjedzony. Czy to może być właściwy trop? Czy tą historię uda się Sobieskiemu rozwikłać?

Muszę przyznać, że powieść pochłonęłam w dwa wieczory. Historia ogromnie mnie wciągnęła i nie mogłam się doczekać finałowego pstryknięcia układającego wszystkie odkryte puzzle w całość. Muszę Was jednak ostrzec, że po tej lekturze i dość realistycznie przedstawionemu wątkowi kanibalizmu możecie nie mieć ochoty na krwisty stek przez dłuższy okres czasu. Pani Kasia zaprosiła nas na ucztę, ta czytelnicza była wspaniałym krojeniem stron na wersy i zdania oraz ich powolnym, aczkolwiek bardzo aromatycznym spożywaniem. Dziękuję za te smaczki 🙂 Koszt okładkowy książki 44,90zł. Wydawnictwo Muza dziękuję za egzemplarz recenzencki. Inne ciekawe powieści nie tylko tej autorki znajdziecie w mojej biblioteczce. Pięknego czytania.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.