Ostatnio ukazała się kolejna część historii z cyklu Kroniki Atlantydy. Tym razem tajemniczym, starożytnym artefaktem jest Pierścień Ognia. Jaka jest jego historia?

Sięgacie po powieści snute na podwalinach starożytnych legend i mitów, opowiadających o bogach czczonych u zarania dziejów? Interesujecie się odrobinę takimi historiami? A co powiecie na powieść budowaną wokół pewnej legendy, zaczerpującą niektóre postacie czy elementy opowieści właśnie z mitologii? Jak się okazuje może to być bardzo ciekawy zabieg literacki. Taki właśnie zastosowała Marah Woolf w swojej serii Kroniki Atlantydy. Właśnie ukazał się 2 tom tej serii – Pierścień Ognia. Jaka jest jego historia?

Zagubione insygnia

Marah Woolf ponownie snuje dla nas historię na pograniczu opowiadanych od lat legend i mitów oraz wymyślonej przez siebie historii spotkania ludzi i istot nadprzyrodzonych. Nefertari odnalazła Berło Światła, dzięki czemu jej śmiertelnie chory brat miał przeżyć. Niestety wygląda na to, iż Azrael, z którym zawarła ten pakt tylko wykorzystał jej naiwność i nie wywiązał się z obietnicy? A może Malachi, jej brat chciał umrzeć tak po prostu? Czy walka o jego życie była tylko walką jego siostry? Niestety zdradzona kobieta, opuszczona przez jedynego członka rodziny musi walczyć nie tylko z wewnętrznymi demonami ale i z tymi, które czyhają realnie na jej życie. Musi wiec po raz kolejny podjąć się zadania, któremu nie sprostał do tej pory nikt – odnaleźć Pierścień Ognia. Ponownie zraz z aroganckim aniołem Azraelem wyrusza na wyprawę… Czy taka mieszanka nie wybuchnie i nie przyniesie im tylko unicestwienia? Co tak naprawdę odnajdą podczas tej kolejnej wyprawy?

Autorka mnie nie zawiodła. Pierwszy tom – Berło Światła rozkochał mnie w tej historii. Nie mogłam się doczekać jej kontynuacji. A drugi tom, ach wciągnął mnie od samego początku. Ponownie miałam okazję spotkać ulubionych Azraela oraz Nefertari. Powieść o dziwo mieści w sobie wszystko, od przygody, tajemnicy, poszukiwań, po nienawiść, miłość czy stratę najważniejszych ludzi w życiu bohaterów. Jeśli podobała się Wam pierwsza część to drugą pokochacie do samego początku. A jest on równie mocny jak zakończenie drugiego tomu 🙂 Koszt okładkowy książki to 49,90 zł. Wydawnictwo Jaguar dziękuję za egzemplarz. Tą i inne ciekawe powieści znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.