Święta, święta już za pasem, już za miedzą 🙂 A tu dziecko chce wiedzieć Jak poznałem Świętego Mikołaja? Dacie wiary historii Bena Millera?

Do świąt pozostało 17 dni! Jak tam Wasze przygotowania? Może jakieś ozdoby macie już ustawione w domu? A może już stoi królowa świąt jak nazywam choinkę? U nas zawita dopiero tydzień przed świętami. Moi mali pomocnicy Mikołaja razem ze mną wybiorą tegoroczne drzewko z plantacji. A żeby móc jeszcze mocniej otoczyć się świąteczną atmosferą sięgamy po książki o tej tematyce. Dziś historia Jak poznałem Świętego Mikołaja autorstwa Bena Millera.

Czy udało się Wam przyłapać Świętego?

Pamiętacie kiedy sami ogarnięci wielką ekscytacją oczekiwaliście świąt? Kiedy jako małe dzieci próbowaliście przyłapać Świętego Mikołaja podczas podkładania prezentów pod Waszą domową choinką? Walczyliście ze snem albo z sprytnymi zabiegami stosowanymi przez rodziców, aby zająć czymś Waszą uwagę? Ja próbowałam kilkakrotnie przyłapać człowieka z brodą podczas podkładania prezentów pod choinką. Niestety ani razu nie udało mi się odtrąbić powodzenia mojej misji i spotkać sympatycznego pana. Dzięki książce Bena Millera poznajemy sympatycznego chłopca Jacksona. Jest on zafascynowany tajemnicą świąt i pragnie wiedzieć o nich wszystko. Tak więc rozróżnia renifery w zaprzęgu Mikołaja, słyszał niejedno o warsztacie zabawek na biegunie czy też magii pozwalającej przemierzyć cały świat w jedną zimową noc. Niestety do tej pory nie wie jak to się stało, że Święty Mikołaj został Świętym Mikołajem. Udaje mu się tej szczególnej nocy spotkać go we własnej osobie i usłyszeć tą jego historię.

Muszę przyznać, że historia jest naprawdę niesamowita. Wraz z synami nie jeden raz zastanawialiśmy się jak to się stało, że dana osoba zostaje Świętym Mikołaje. Nam się nie udało go spotkać, ale książka Bena Millera w cudowny, wręcz magiczny sposób opowiada o tym młodemu czytelnikowi. Bardzo polecamy, ponieważ powieść jest gwarancją cudownie spędzonego czasu oraz przeżycia wspaniałej przygody. Koszt okładkowy książki to 34,99 zł. Inne ciekawe książki nie tylko o świętach znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.