Lubcie czasami sięgnąć po książkę trochę ostrzejszą, zarówno jeśli chodzi o postacie jak i warstwę językowa? Jeśli tak, to zapewne znacie Paulinę Świst. Zapraszam do Anyway.

Czasami jest tak, że po pięknych historiach, słodkich, świątecznych, rozgrzewających dobrymi zakończeniami czytelnik poszukuje czegoś dla wyrównania wątków. Czegoś co będzie ostrzej napisane, będzie obiecywało ostrą jazdę bez trzymanki, a bohaterowie aspirują do bycia zwykłymi znajomymi z klubów. Macie tak czasami? Sięgacie po książki z przeciwstawnych sposobów kreowania akcji? Ja tak miewam, stąd po wszystkich pięknych świątecznych opowieścią chciałam Was zaprosić do świata Pauliny Świst. Spotkamy się w Anyway?

Trudno odróżnić ofiary od drapieżników

Paulina Świst postanawia zaprosić nas ponownie do świata znanego z poprzedniej powieści Fighter. Znani z poprzedniej powieści Ksenia “Werner” Wernerowska i Patryk Cebulski to pasująca do siebie, szczęśliwa para. Ona tworzy książki dla kobiet pod pseudonimem literackim, on jest znanym zawodnikiem sztuk walki. Niestety jak zawsze coś musi się zadziać źle. Patryk zostaje oskarżony o zlecenie zabójstwa szefa VeroMaxu, z którym delikatnie mówiąc się nie lubili. Ale oczywiście ich problematyczna znajomość raczej nie miała zakończyć się morderstwem jednego z nich. Obrony fightera podejmuje się znana i bardzo droga kancelaria NRJ z Warszawy. Zbiega się to z czasem kiedy do tej właśnie kancelarii chce dołączyć znana w śląskim świecie adwokackim Iga Mianowska. Musiała się przenieść po tym jak jej były chłopak pomówił ją w izbie adwokackiej. I to właśnie tutaj zaczyna się ta ciekawa i zaskakująca historia. Najważniejsze dla Igi, nawet ważniejsze niż jej kariera adwokacka jest wyciągnięcie Patryka z bagna.

Muszę przyznać, że pałam wielką miłością do pióra Pauliny Świst. Uwielbiam jej cięty język, niebanalnych, silnych bohaterów oraz jazdy bez trzymanki przez kolejne strony. Dodatkowo autorka nie storni od pikantnych scen, kiedy przyłapujemy bohaterów in flagrante. Jeśli lubicie historie dziejące się na styku prawnicy – przestępcy – organy ścigania – celebryci to Anyway zaprasza 🙂 Koszt okładkowy książki to 42,90zł. Dziękuję Wydawnictwo Akurat za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe powieści Pauliny Świst znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.